suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 1:21 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 Następna
Autor Wiadomość
Post: śr sie 14, 2013 1:36 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt paź 19, 2012 6:09 pm
Posty: 412
Lokalizacja: Gdańsk
to nie czary to sztuka

http://www.youtube.com/watch?v=ahgMEdYlpAM

"Rzeźba jest jedną z najbardziej rozwijających się dziedzin sztuki ludowej na Kaszubach. Twórcy ludowi tworzą unikalne wyroby artystyczne, czynią piękno natury bardziej widocznym i czerpią satysfakcję z upiększania otoczenia. Ważną cechą sztuki ludowej Kaszub jest wykwintna prostota i tradycja technik twórczych przekazywanych z pokolenia na pokolenie."

mam nadzieję że nikogo nie uraziłem :)

_________________
Aktualnie: Frontera 2.4 2'' 31'' MT


Na górę
Post: śr sie 14, 2013 3:48 pm 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw lis 12, 2009 10:13 pm
Posty: 2174
Lokalizacja: Warszawa
Silnik: 2.0 HDI
Model: XL7
Rok prod.: 2006
didiego pisze:
myślę ze to całkiem normalna cena na używanych częściach albo super tanich nowych zamiennikach
tak wiec springi- szrot(co miały usiąść to pewnie już usiadły i nie trzeba będzie ciąć :mrgreen: ) pewnie za 15zl od sztuki =60zl możne nawet taniej
obniżenie mostu bednarka albo płaskownik kątownik- dowolny materiał do przedłożenia górnego mocowania łap 80groszy
dystans pod przednie amory z przesunięciem cena złomu czyli jakieś 1,60zl możne nawet taniej
dystans na wal u tokarza wytoczenie tego koszt ok 40zl możne i taniej
tylne amory -szrot ok 40zl może taniej, albo dystans z profila za 40groszy na oryginalne amory
dystans sierżanta z profila cena ok 40groszy
kilka podkładek śrubek z nakrętkami max 2zl
spray w modnym kolorze 9zl
reszta to pewnie robocizna spawanie ciecie montaż

tak wiec myślę ze ta cena jest całkiem adekwatna to liftu 4cale
oczywiście można by było zrobić to drożej czyli "niby lepiej" ale po co przecież to ma się sprawdzać a nie wyglądać
twórca tego ogłoszenia nie zrzyna z vitarowcow kasy tylko mota najtańszym kosztem przy czym zarabia na tym tak zwana łyżeczką a nie chochlą jak inni


czyli buli się kasę za zeszrotowane części, pracę spawacza-ogrodnika i rezane dystanse ze złomu. Do tego brak powtarzalności choćby w twardości sprężyn. Gdzie tu sens, gdzie logika...

_________________
Long 2.0 TD 1997r, polcalmini i MT > (...) > XL7 2.0 HDI
"Spijmy gorycz co uwiera, niech z trzeźwości nas rozbiera"


Na górę
Post: śr sie 14, 2013 7:39 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob kwie 21, 2007 1:35 pm
Posty: 4770
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: LPG16B
barte pisze:
to nie czary to sztuka

http://www.youtube.com/watch?v=ahgMEdYlpAM

"Rzeźba jest jedną z najbardziej rozwijających się dziedzin sztuki ludowej na Kaszubach. Twórcy ludowi tworzą unikalne wyroby artystyczne, czynią piękno natury bardziej widocznym i czerpią satysfakcję z upiększania otoczenia. Ważną cechą sztuki ludowej Kaszub jest wykwintna prostota i tradycja technik twórczych przekazywanych z pokolenia na pokolenie."

mam nadzieję że nikogo nie uraziłem :)



:lol: :lol: :lol:

PS.
Widziałem u pewnej pani na ogródku kwietniki z opon
Te opony na pewno się nadadzą - starsza pani chciała 40gr/szt
Biorę komplet za 1.6zł i nie będę kupował bez sensu nowych opon co tylko ładnie wyglądają a są drogie strasznie :lol:

_________________
PS.
Przerabiasz lub podnosisz swoją Vitarę I lub Grand Vitarę I ?
Masz to w planie?
Zajrzyj na https://radzikone.pl - Zestawy i części do liftu, opony, wyciągarki i wiele innych !


Na górę
Post: czw sie 15, 2013 9:56 am 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt sty 22, 2013 7:01 pm
Posty: 541
Lokalizacja: gdansk
Silnik: 1,6 8v
Model: Cabrio 1.6 JLX
Rok prod.: 1990
wracając do ogłoszenia( http://tablica.pl/oferta/suzuki-vitara- ... 7bcc7ad60f ) lift za 300zl to nie robi tego spawacz ogrodnik tylko warsztat w który zapewne nie pracuje kucharz tylko wykwalifikowany mechanik z doświadczeniem. tak se teraz myślę ze możne sprężyny ten gość rozsciagac. a zamiast profili ze złomu kupił je w http://www.metalzbyt.com/ i cena oczywiście ulegnie zmianie zamiast 40gr za dystans wyjdzie 75gr :mrgreen:
czegoś nie rozumie- rozumując z waszych postów ze używane części zwane szrotami nie nadają się do niczego to po co oferujecie w dziale giełda używane części i ten trefny towar idąc waszym tropem próbujecie wcisnąć miłośnikom vitar????? gdzie tu sens w tym co piszecie gdzie logika??
a ja dalej uparcie twierdze ze najlepszym liftem jest wykwintna prostota i tradycyjna technika za kilka złotych :mrgreen:
bawicie się w offroad od kilku lat - uważacie ze jesteście guru w przerabianiu aut porozmawiajcie z ludźmi którzy ze 20lat temu przerabiali terenówki uświadomią was ze nie chodzi o wygląd tylko o rozwiązania proste do wykonania tanie i niezajebliwe w terenie


idea motania jest praktycznie wszedzie bardzo podobna ale na tym forum widzę dziwną przypadłość lokowania pewnych produktów jak nowy się pyta o lift to odrazu dostaje linka z gotowcem za ponad tysiaka jak jakiś uszczelniacz czy łożysko to piekarz bądź akwizytor podsyła linka z zaprzyjaźnionego sklepu. jak ktoś daje pewne kilkudziesięcioletnie rozwiązania to malarz go zjeżdża i neguje ze to niby nie wytrzyma itd a ja się pytam dlaczego tak jest??- mieliście w swych autach zamontowane tanie lifty tanie zimeringi łożyska ze się wypowiadacie w wym temacie dodam ze nie jestem ani ekspedientem ani masażysta tylko wykwalifikowanym mechanikiem samochodowym(najpierw czeladnik później mistrz) który kupę lat pracował w swym fachu(aso mercedesa, mazdy, deawoo :mrgreen: ) i jak czytam takie kasztany to czasem śmieje się z głupot które wypisujecie, oczywiście tez jest wiele postów treściwych i zgodnych z fachem samochodowym ale to jakieś 25% wszystkich postów kiedyś napisałem przeczytał ktoś pol internetu i się mądruje żałosne:( teraz pewnie dostane bana jak kolega Patryk32 za wypisywanie swoich subiektywnych odczuć

_________________
vitara zwana rzeźnikiem
No mud, no fun


Ostatnio zmieniony czw sie 15, 2013 10:50 am przez didiego, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
Post: czw sie 15, 2013 10:44 am 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw mar 27, 2008 4:26 pm
Posty: 2689
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: G16B
Model: Radzikone Edyszyn
Rok prod.: 1995
Jestem w stanie podnieść Wasz samochód o 40mm (tyle, co na OME) za 300 zł.
Tzn biorę od Glanowskiego podkładki za 120 (uda mi się to już z wysyłką)...
A 180 zł do kieszonki za ich wsadzenie.
Obrazek
Voila.

_________________
Futrzak->Vitka'89 ->Vitka'95->GV2000->Korozjara


Na górę
Post: pt sie 16, 2013 8:34 am 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 04, 2009 9:35 pm
Posty: 4485
Lokalizacja: Ursynów
Silnik: J20A
Model: Cabrio 2.0 JLX
Rok prod.: 1998
didiego pisze:
idea motania jest praktycznie wszedzie bardzo podobna ale na tym forum widzę dziwną przypadłość lokowania pewnych produktów jak nowy się pyta o lift to odrazu dostaje linka z gotowcem za ponad tysiaka jak jakiś uszczelniacz czy łożysko to piekarz bądź akwizytor podsyła linka z zaprzyjaźnionego sklepu. jak ktoś daje pewne kilkudziesięcioletnie rozwiązania to malarz go zjeżdża i neguje ze to niby nie wytrzyma itd a ja się pytam dlaczego tak jest??- mieliście w swych autach zamontowane tanie lifty tanie zimeringi łożyska ze się wypowiadacie w wym temacie dodam ze nie jestem ani ekspedientem ani masażysta tylko wykwalifikowanym mechanikiem samochodowym(najpierw czeladnik później mistrz) który kupę lat pracował w swym fachu(aso mercedesa, mazdy, deawoo :mrgreen: ) i jak czytam takie kasztany to czasem śmieje się z głupot które wypisujecie, oczywiście tez jest wiele postów treściwych i zgodnych z fachem samochodowym ale to jakieś 25% wszystkich postów kiedyś napisałem przeczytał ktoś pol internetu i się mądruje żałosne:( teraz pewnie dostane bana jak kolega Patryk32 za wypisywanie swoich subiektywnych odczuć


Możesz wyrażać swoje subiektywne opinie tylko nie powinieneś wyśmiewać/opluwać innych rozwiązań. Konstruktywna krytyka jest zawsze wskazana. Ale dlaczego się obruszasz jak ktoś krytykuje Twoje opracowania? Zaproponowałeś na forum publicznie swoje przemyślenia i doświadczenia to musisz się liczyć z tym że ktoś je krytycznie oceni.
Nie należy też dyskwalifikować "ekspedientów" czy innych "humanistów". Co z tego że to nie jest inżynier skoro od 10 lat zajmuje się czymś hobbystycznie i chce się podzielić swoimi doświadczeniami? Z drugiej strony to co dzisiaj dzieje się w różnych ASO to jest przerażające - ale to temat na inną dyskusję.

Odnosząc się do Twoich pytań:
- miałem tanie (najtańsze) uszczelniacze i nikomu ich nie polecam. Są sensowne zamienniki, które niestety trochę kosztują, corteco akurat było ok. Masz tani sklep, podaj namiary to wszyscy skorzystają. Spotkałem się z tanimi uszczelniaczami dobrej marki, tylko że były to tzw. leżaki magazynowe a guma nie lubi długo leżeć.
- miałem dystanse na amortyzatory z taniego profila po 60gr - wytrzymały 3 pieczątki na rajdzie a szkody które powstały przy okazji przerosły koszt nowych amortyzatorów
- miałem tanie łożyska i także nie polecam, z drugiej strony nawet zakup w ASO nie gwarantuje dzisiaj jakości. Trzeba robić z głową wszystko.
- zastosowanie słowa "bednarka" do czegokolwiek w zawieszeniu samochodu powinno być karalne, przeczyta to laik weźmie bednarkę 1x20mm z odgromnika i zrobi sobie i innym krzywdę. Nie musi wiedzieć że trzeba użyć płaskownika przynajmniej 5x40mm z odpowiedniej stali.

Reasumując, proponuję powstrzymać emocje i ograniczyć się do konstruktywnej krytyki bez wycieczek osobistych.

Osoby produkujące i sprzedające różne rzeczy na tym forum nie są w żaden sposób promowane ani lokowane przez właściciela forum.

EDIT:
Jak byś troche poszukał to jest przynajmniej kilka opisów jak zrobić lift po taniości (polonez/samara/mercedes itp). Jeśli przychodzi "nowy" i w pierwszym poście pyta się o lift to sugeruje, że prawdopodobnie nawet się nie pofatygował żeby przeszukać forum. Więc dostaje "gotowca". Chce tanio to niech trochę poszuka, bo odpowiadanie w sezonie 100x na takie same pytanie jest trochę męczące.

_________________
DantHe SVC 2.0 'Myszka Miki' + kilka cm do lansu :) Obrazek


Na górę
Post: pt sie 16, 2013 9:57 am 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw sty 25, 2007 3:29 pm
Posty: 3314
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ja myślę, że przecież nikt tu nikogo nie trzyma, nie pasuje komuś dotychczasowa atmosfera na forum to nie musi tu być, można przecież swoje założyć, nie lubię ciętego języka na forum, a od jakiegoś czasu się taki pojawia. Zbanować kogoś przecież nie sztuka, tu nie o to chodzi, czasem pomyśleć trzeba troszkę, może to ja jestem nie w porządku, co do innych, ugryść się w język czasem trzeba, a że moderatorzy pilnują porządku i kultury (jako takiej :wink: ) na forum to i bardzo dobrze, szanujmy się.

_________________
Grand Vitara II 2,0 16v 2007r.
Lift EFS
Opony 235/75/16


Na górę
Post: czw sie 22, 2013 9:02 am 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn mar 10, 2008 11:04 pm
Posty: 927
Lokalizacja: Gdańsk
zax pisze:
Jestem w stanie podnieść Wasz samochód o 40mm (tyle, co na OME) za 300 zł.
Tzn biorę od Glanowskiego podkładki za 120 (uda mi się to już z wysyłką)...
A 180 zł do kieszonki za ich wsadzenie.
Obrazek
Voila.



tylko tym nie zrobisz chatakterystyki pracy zawieszenia jakie ma OME...

_________________
cabrio 3d '94 OME,MTki 31cali, Tabor12k - sprzedana ;(


Na górę
Post: czw sie 22, 2013 5:57 pm 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw mar 27, 2008 4:26 pm
Posty: 2689
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: G16B
Model: Radzikone Edyszyn
Rok prod.: 1995
WOLVERINE pisze:
zax pisze:
Jestem w stanie podnieść Wasz samochód o 40mm (tyle, co na OME) za 300 zł.
Tzn biorę od Glanowskiego podkładki za 120 (uda mi się to już z wysyłką)...
A 180 zł do kieszonki za ich wsadzenie.
Obrazek
Voila.



tylko tym nie zrobisz chatakterystyki pracy zawieszenia jakie ma OME...

Ale gość tego wcale nie gwarantuje :)

_________________
Futrzak->Vitka'89 ->Vitka'95->GV2000->Korozjara


Na górę
Post: wt sie 27, 2013 1:07 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr mar 21, 2012 10:40 pm
Posty: 907
Lokalizacja: okolice 3Miasta
ani to czary, ani magia ani to też sztuka,
tylko umiejętne wykorzystywanie informacji, doświadczenia i patentów w praktyce :wink:

_________________
GEO TRACKER 1.6 8V, AUTOMAT, CABRIO HARD-TOP, LIFT 4,2", 31" AT **I TAK ZOSTAJEEEE**
SUZUKI VITARA 1.6 8V, MANUAL, CABRIO, BULWAR


Na górę
Post: wt sie 27, 2013 3:33 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sty 04, 2008 7:27 pm
Posty: 3382
Lokalizacja: Koleczkowo
co to ludzie nie wymyślą ...
... 300zł ... z robotą ....

... a ja się dziwię, że ludzie oglądając 17to letniego sztrucla za grosze marudzą :shock: :lol:

Żyłem w mylnym błędzie myśląc, że pewne rzeczy muszą kosztować. Nie muszą.
:mrgreen:

_________________
była Vitara, teraz 2 inne Suzy w domu :)
... i skośnookie 4x4 innej marki :wink:


Na górę
Post: wt sie 27, 2013 3:44 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt paź 19, 2012 6:09 pm
Posty: 412
Lokalizacja: Gdańsk
Tanie lifty:

1.http://tablica.pl/oferta/nowy-kompletny ... 3f23b51884
2.http://tablica.pl/oferta/kompletny-lift ... 3f23b51884

_________________
Aktualnie: Frontera 2.4 2'' 31'' MT


Na górę
Post: wt sie 27, 2013 3:56 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sty 04, 2008 7:27 pm
Posty: 3382
Lokalizacja: Koleczkowo
I tu się wszystko klei. Taka jest cena części.
A ile to roboty, to sami wiecie najlepiej :)

_________________
była Vitara, teraz 2 inne Suzy w domu :)
... i skośnookie 4x4 innej marki :wink:


Na górę
Post: wt sie 27, 2013 3:57 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: ndz sie 21, 2011 6:10 pm
Posty: 343
Lokalizacja: Mielec
porazka dystanse na amortyzator przednii tylni :D

_________________
Suzuki Vitara 1.6 8v 91r cabrio
Escape Evo 12000 Sprzedane;)
Silverstony 117 sport 31
------------------------------------
Suzuki Vitara 2.0 v6 95r
Lift +4' Radzikone, Body lift +2'
reszta w trakcie motania;)


Na górę
Post: śr sie 28, 2013 6:31 am 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 04, 2009 9:35 pm
Posty: 4485
Lokalizacja: Ursynów
Silnik: J20A
Model: Cabrio 2.0 JLX
Rok prod.: 1998
barte pisze:


Zastanawiają mnie te profile kwadratowe z dwoma śrubami w drugim ogłoszeniu. Do czego to służy?

_________________
DantHe SVC 2.0 'Myszka Miki' + kilka cm do lansu :) Obrazek


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl