suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest ndz maja 12, 2024 9:45 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 58 Następna
Autor Wiadomość
Post: wt sie 06, 2013 3:51 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt sty 22, 2013 7:01 pm
Posty: 541
Lokalizacja: gdansk
Silnik: 1,6 8v
Model: Cabrio 1.6 JLX
Rok prod.: 1990
radzik071 pisze:
Ale nie wmawiajcie innym że rzeźba to super rozwiązanie. Zostawcie to w swoich autach :wink:



przecież te łapy obniżające przedni most dostępne w necie to tez są RZEŹBĄ - żaden inżynier tego nie projektował nie mam na to homologacji


teraz zupełnie z innej beczki dorabiam sobie w jednej najlepszych firm prawniczych w pl w siedziba w Sopocie zasięgnąłem wiedzy u mecenasa jak to prawnie wygląda montowanie rożnych zestawów dostępnych na rynku tak wiec: każdy który ma jakikolwiek element tuningowy nie homologowany podczas wypadku możne zwalić winę na ta cześć sprawa jest wygrana odszkodowanie i przypuśćmy dożywotnia renta zapewniona od producenta nieoryginalnych części, wystarczy ze na jakimś portalu zakupi cześć dedykowana do danego pojazdy a okaże się to rzeźba ładnie wyglądająca bez świadectw homologacji to zgodnie z polskim prawem taki klient został wprowadzony celowo w błąd przez sprzedającego i ma prawo rościć o odszkodowanie.

przykład:
zliftowalem sobie autko na gratach z netu podczas jazdy nie dostosowałem prędkości do panujących warunków wpadłem w poślizg skasowałem autko wraz z ludźmi stojącymi na przystanku 3 ofiary śmiertelne 6 stan ciężki. przyjeżdża policja zabiera mnie z automatu na 3mc sanek do wyjaśnienia sprawy, mój prawnik zajeżdża do prokuratury z kompletem kwitów ze zostałem wprowadzony w błąd podczas kupna zestawu do liftu zamontowane części są nie homologowane a przecież zakupione zostały na polskim rynku,auto dokładnie sprawdzane jest przez rzeczoznawce nie mojego tylko z urzędu,prokuratury biegły rzeczoznawca , który zgodnie z polskim prawem nie możne napisać ze te części nie przyczyniły się do zaistniałego wypadku mało tego wskaże właśnie winę tych nie oryginalnych części ze zmieniły geometrie auta zmieniły środek ciężkości nie było testów jak auto zachowuje się po takiej przeróbce itd , mnie wypuszczają a w moje miejsce trafia producent tych części.wtedy ja skarze producenta o odszkodowanie za autko i rożne bóle tak jak widzicie polskie prawo jest nastawione na ochronę obywatela.
polecam każdemu zapoznanie się w swych prawach a zdziwicie się ludzie co wam wolno i za co można i nie można skarżyć innych

_________________
vitara zwana rzeźnikiem
No mud, no fun


Ostatnio zmieniony wt sie 06, 2013 5:04 pm przez didiego, łącznie zmieniany 2 razy.

Na górę
Post: wt sie 06, 2013 3:55 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr mar 21, 2012 10:40 pm
Posty: 907
Lokalizacja: okolice 3Miasta
ja zaobserwowałem, że tutaj chodzi tylko i wyłącznie o estetyke wykonania tych łap, a nie o fakt jak to sie ma w praktyce,
nie oszukujmy się - prostota wykonania "kaszubskiego obniżenia" daje właśnie tą niezawodność która jest nam najbardziej potrzebna :wink:

a koszta wykonania są 100x niższe niż zakup gotowych łap, również jest to prostsze w zrobieniu niż cięcie i przedłużanie fabrycznych łap

_________________
GEO TRACKER 1.6 8V, AUTOMAT, CABRIO HARD-TOP, LIFT 4,2", 31" AT **I TAK ZOSTAJEEEE**
SUZUKI VITARA 1.6 8V, MANUAL, CABRIO, BULWAR


Na górę
Post: czw sie 08, 2013 6:34 am 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw mar 27, 2008 4:26 pm
Posty: 2689
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: G16B
Model: Radzikone Edyszyn
Rok prod.: 1995
Myślę jednak, że "rzeczoznawca" nie odróżni obniżonych łap mocujących przedni most. A płaskowniczki wydadzą się podejrzane nawet panu Stasiowi spod budki z piwem...

_________________
Futrzak->Vitka'89 ->Vitka'95->GV2000->Korozjara


Na górę
Post: czw sie 08, 2013 12:30 pm 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw lis 12, 2009 10:13 pm
Posty: 2174
Lokalizacja: Warszawa
Silnik: 2.0 HDI
Model: XL7
Rok prod.: 2006
didiego pisze:
radzik071 pisze:
Ale nie wmawiajcie innym że rzeźba to super rozwiązanie. Zostawcie to w swoich autach :wink:



przecież te łapy obniżające przedni most dostępne w necie to tez są RZEŹBĄ - żaden inżynier tego nie projektował nie mam na to homologacji


teraz zupełnie z innej beczki dorabiam sobie w jednej najlepszych firm prawniczych w pl w siedziba w Sopocie zasięgnąłem wiedzy u mecenasa jak to prawnie wygląda montowanie rożnych zestawów dostępnych na rynku tak wiec: każdy który ma jakikolwiek element tuningowy nie homologowany podczas wypadku możne zwalić winę na ta cześć sprawa jest wygrana odszkodowanie i przypuśćmy dożywotnia renta zapewniona od producenta nieoryginalnych części, wystarczy ze na jakimś portalu zakupi cześć dedykowana do danego pojazdy a okaże się to rzeźba ładnie wyglądająca bez świadectw homologacji to zgodnie z polskim prawem taki klient został wprowadzony celowo w błąd przez sprzedającego i ma prawo rościć o odszkodowanie.

przykład:
zliftowalem sobie autko na gratach z netu podczas jazdy nie dostosowałem prędkości do panujących warunków wpadłem w poślizg skasowałem autko wraz z ludźmi stojącymi na przystanku 3 ofiary śmiertelne 6 stan ciężki. przyjeżdża policja zabiera mnie z automatu na 3mc sanek do wyjaśnienia sprawy, mój prawnik zajeżdża do prokuratury z kompletem kwitów ze zostałem wprowadzony w błąd podczas kupna zestawu do liftu zamontowane części są nie homologowane a przecież zakupione zostały na polskim rynku,auto dokładnie sprawdzane jest przez rzeczoznawce nie mojego tylko z urzędu,prokuratury biegły rzeczoznawca , który zgodnie z polskim prawem nie możne napisać ze te części nie przyczyniły się do zaistniałego wypadku mało tego wskaże właśnie winę tych nie oryginalnych części ze zmieniły geometrie auta zmieniły środek ciężkości nie było testów jak auto zachowuje się po takiej przeróbce itd , mnie wypuszczają a w moje miejsce trafia producent tych części.wtedy ja skarze producenta o odszkodowanie za autko i rożne bóle tak jak widzicie polskie prawo jest nastawione na ochronę obywatela.
polecam każdemu zapoznanie się w swych prawach a zdziwicie się ludzie co wam wolno i za co można i nie można skarżyć innych



Pamiętaj że jeszcze na montaż musisz mieć kwity z warsztatu, albo być wykwalifikowanym mechanikiem. Jesteś pewien, że Ty jako de facto sprawca i właściciel auta tak łatwo wyjdziesz? ;). Sprzedawca też może mieć dobrą papugę i rzeczoznawcę. Albo dać po prostu do produktu info że nie posiada homologacji na drogi publiczne - calmini np homologacji nie posiada (przynajmniej kilka lat temu tak było).

_________________
Long 2.0 TD 1997r, polcalmini i MT > (...) > XL7 2.0 HDI
"Spijmy gorycz co uwiera, niech z trzeźwości nas rozbiera"


Na górę
Post: czw sie 08, 2013 1:22 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 04, 2009 9:35 pm
Posty: 4485
Lokalizacja: Ursynów
Silnik: J20A
Model: Cabrio 2.0 JLX
Rok prod.: 1998
didiego pisze:
przykład:
zliftowalem sobie autko na gratach z netu podczas jazdy nie dostosowałem prędkości do panujących warunków wpadłem w poślizg skasowałem autko wraz z ludźmi stojącymi na przystanku (...) wystarczy ze na jakimś portalu zakupi cześć dedykowana do danego pojazdy a okaże się to rzeźba ładnie wyglądająca bez świadectw homologacji to zgodnie z polskim prawem taki klient został wprowadzony celowo w błąd przez sprzedającego i ma prawo rościć o odszkodowanie.


Wystarczy że sprzedający napisze, że graty są do użytku tylko i wyłącznie poza drogami publicznymi i że kupujący montuje to u siebie świadomy tego ograniczenia. Można też mocniejszy wraunek, że są tylko do celów demonstracyjnych jako próbka marketingowa i nie nadają się do użytku. Wszystkie graty tuningowe zza oceanu mają magiczny napis "For off road use only". I bynajmniej nie oznacza że są do "offrołdu" tylko :) Nawet elektronika tuningowa do plaskaczy jest tak ometkowana. Ostatnio kupiłem przejściówkę ECU ODB1 - OBD2A do Hondy - "for offroad use only" :twisted:

_________________
DantHe SVC 2.0 'Myszka Miki' + kilka cm do lansu :) Obrazek


Na górę
Post: czw sie 08, 2013 2:09 pm 
Offline
Moderator

Rejestracja: wt lut 13, 2007 9:17 pm
Posty: 5117
Lokalizacja: Wojkowice Kościelne
Silnik: H27A
Model: GV XL7
Rok prod.: 2003
Po za tym trzeba być ostatnim gruboskórnym skurwysynem żeby najpierw kupić u kogoś jakikolwiek szpej bez homologacji, przy okazji oczywiście kutwić parę groszy, a później sądzić się z tym panem Heniem, Mieciem czy Czesiem że próbował go zabić bo ten sprzedał mu niehomologowane dywaniki do auta...
Ja pierd.ole...

_________________
XL7 2,7 V6 form Juesej.


Na górę
Post: czw sie 08, 2013 11:07 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr mar 21, 2012 10:40 pm
Posty: 907
Lokalizacja: okolice 3Miasta
haha żeście sie do*ebali i szukacie dziury w całym :wink:
powodzonka przy dalszych modach P&P :wink:

zax pisze:
Myślę jednak, że "rzeczoznawca" nie odróżni obniżonych łap mocujących przedni most. A płaskowniczki wydadzą się podejrzane nawet panu Stasiowi spod budki z piwem...

odróżni, odróżni,
a płaskowniczki niech sobie są podejrzane - nie o tym tutaj mowa - ja tego nie sprzedaje - więc nie wiem o co ci kolego chodzi :wink: trzeba myśłeć, pisać i jeszcze raz to przemyśleć :wink:

a reszta "teoretyków" niech sie weźmie za czytanie, a nie pisanie czegoś co tlyko zdeczka lizneli

sprawa jest prostrza niz wam sie wydaje - i winny jest w 99% tak jak to nazwał kolega Wojtek "producent" tej rzeźby :wink:

_________________
GEO TRACKER 1.6 8V, AUTOMAT, CABRIO HARD-TOP, LIFT 4,2", 31" AT **I TAK ZOSTAJEEEE**
SUZUKI VITARA 1.6 8V, MANUAL, CABRIO, BULWAR


Ostatnio zmieniony sob sie 10, 2013 11:21 pm przez Patryk32, łącznie zmieniany 2 razy.

Na górę
Post: czw sie 08, 2013 11:14 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt sty 22, 2013 7:01 pm
Posty: 541
Lokalizacja: gdansk
Silnik: 1,6 8v
Model: Cabrio 1.6 JLX
Rok prod.: 1990
Niedzwiadz pisze:
Pamiętaj że jeszcze na montaż musisz mieć kwity z warsztatu, albo być wykwalifikowanym mechanikiem. Jesteś pewien, że Ty jako de facto sprawca i właściciel auta tak łatwo wyjdziesz? ;). Sprzedawca też może mieć dobrą papugę i rzeczoznawcę. Albo dać po prostu do produktu info że nie posiada homologacji na drogi publiczne - calmini np homologacji nie posiada (przynajmniej kilka lat temu tak było).


z czym mi tu wyjeżdżasz dałem przykład podany przez prawnika który zna się na swym fachu i z tego co mówił to tą sprawę by wygrał na lajciku a producent mógłby brać se kogokolwiek chce i tak by przegrał, najpierw pójdźcie to jakiejś kancelarii prawnej dowiedzcie się a później piszcie
- nie demonstracyjne tylko kolekcjonerskie taki myk w pl prawie
powinniście mi podziękować :mrgreen: ze takiego newsa wrzuciłem na forum nie jednemu producentowi ta wiadomość pomorze w nie narobieniu sobie niepotrzebnych problemów a tu widzę posty ze to skur...stwo coś takiego zrobić -czegoś nie rozumiecie w słowie przykład??

_________________
vitara zwana rzeźnikiem
No mud, no fun


Na górę
Post: pt sie 09, 2013 6:24 am 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw lis 12, 2009 10:13 pm
Posty: 2174
Lokalizacja: Warszawa
Silnik: 2.0 HDI
Model: XL7
Rok prod.: 2006
Och och, czyli słowa pana mecenasa są święte i nie można już z nimi dyskutować? :). Dajesz bardzo skrajny przykład, w którym rozjechano 3 osoby na płasko a 6 jest zdrowo pokiereszowanych - to nie jest takie proste że kierman wykpi się niehomologowanymi częściami z tematu, bo jednak on prowadził i on nie zapanował nad maszyną i to on skosił ludzi. Co do montażu przez wykwalifikowanego - podobnie jak przy warunkach gwarancji, tak samo przy dzwonie może mieć dla producenta części znaczenie kto i gdzie montował - zawsze jest to jakaś furtka ratunkowa. Taki mamy kraj że coraz częściej trzeba udowadniać że się nie jest koniem...

Patryk - ja tam się nie dopierdzielam, patent pewnie równie skuteczny co przedłużanie łap czy przerabianie mocowań na ramie, dyskusja się zrobiła chyba ogólnie o poruszaniu zmotkami po czarnym. Z resztą jak już do wypadku wchodzi rzeczoznawca to na hasło terenówka raczej wie czego szukać i czego się spodziewać, więc i ładne, pomalowane obniżenia znajdzie bez problemów specjalnych.

NuVo - takie życie się robi, jak nie pomyślisz o dobrych kwitach i ochronce to cię zaraz ktoś bez mydła spróbuje w anusa wykorzystać ;).

_________________
Long 2.0 TD 1997r, polcalmini i MT > (...) > XL7 2.0 HDI
"Spijmy gorycz co uwiera, niech z trzeźwości nas rozbiera"


Na górę
Post: pn sie 12, 2013 4:26 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr mar 21, 2012 10:40 pm
Posty: 907
Lokalizacja: okolice 3Miasta
tam niektórzy pisali że:
radzik071 pisze:
PS.Uszczelniacz wału 45zł (jak już go wywala to pewnie łożysko do wymiany)łożysko wału ~200zł


tutaj macie fotke podglądową:
Obrazek

łożysko te za 200zł co tam pisali hmm
za 12 dziś kupiliśmy,

dla niedowiarków
potwierdzi kolega didiego - bo razem motaliśmy :wink:

_________________
GEO TRACKER 1.6 8V, AUTOMAT, CABRIO HARD-TOP, LIFT 4,2", 31" AT **I TAK ZOSTAJEEEE**
SUZUKI VITARA 1.6 8V, MANUAL, CABRIO, BULWAR


Na górę
Post: pn sie 12, 2013 8:23 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob kwie 21, 2007 1:35 pm
Posty: 4770
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: LPG16B
tani ten zimering ale do czego to jest ?

bo do reduktora na wyjściu na wał jest 40x54x10 a na paragonie masz 40x72x10

Jak faktycznie takie tanie masz te uszczelniacze to daj jakiś namiar na ten sklep

Patryk32 pisze:
....
łożysko te za 200zł co tam pisali hmm
za 12 dziś kupiliśmy,

dla niedowiarków
potwierdzi kolega didiego - bo razem motaliśmy :wink:


wywaliło już ?
Ciekawe ile wytrzyma nowe łożysko

_________________
PS.
Przerabiasz lub podnosisz swoją Vitarę I lub Grand Vitarę I ?
Masz to w planie?
Zajrzyj na https://radzikone.pl - Zestawy i części do liftu, opony, wyciągarki i wiele innych !


Na górę
Post: wt sie 13, 2013 1:59 pm 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw mar 27, 2008 4:26 pm
Posty: 2689
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: G16B
Model: Radzikone Edyszyn
Rok prod.: 1995
radzik071 pisze:
tani ten zimering ale do czego to jest ?

bo do reduktora na wyjściu na wał jest 40x54x10 a na paragonie masz 40x72x10

Jak faktycznie takie tanie masz te uszczelniacze to daj jakiś namiar na ten sklep

Patryk32 pisze:
....
łożysko te za 200zł co tam pisali hmm
za 12 dziś kupiliśmy,

dla niedowiarków
potwierdzi kolega didiego - bo razem motaliśmy :wink:


wywaliło już ?
Ciekawe ile wytrzyma nowe łożysko


Patryk Ci jakiś czas teraz nie odpisze... :mrgreen:

_________________
Futrzak->Vitka'89 ->Vitka'95->GV2000->Korozjara


Na górę
Post: wt sie 13, 2013 6:50 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt sty 22, 2013 7:01 pm
Posty: 541
Lokalizacja: gdansk
Silnik: 1,6 8v
Model: Cabrio 1.6 JLX
Rok prod.: 1990
ostatnio kupowałem wszystkie uszczelniacze i jedno łożysko do mostu cena w porównaniu do waszego sklepu masakrycznie mala. co do jakości tych części-godna polecania.mój były zakład pracy od lat się zaopatrywał w tym sklepie żaden klient nie wrócił z cieknącym zimeringiem i to musi o czymś świadczyć ze nie tylko zimeringi w ładnych pudełeczkach są coś warte:)
morał: jak macie za dużo pieniążków kupujcie oryginały podświadomie lepiej będziecie się czuć, jak macie zdrowy rozsadek kupcie tańsze tak samo a możne i nawet lepszej jakości od ori

Załącznik:
Zdjęcie1093.jpg

Załącznik:
Zdjęcie1094.jpg



drugi mega tani sklep w którym znajdziecie łożyska zimeringi itd
http://www.kulka.com.pl/


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
vitara zwana rzeźnikiem
No mud, no fun


Na górę
Post: wt sie 13, 2013 7:06 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 03, 2010 9:55 am
Posty: 843
Lokalizacja: Gdynia
Kulkę też polecam, od lat kupujemy łożyska do firmy.

_________________
FORUM SWIFT http://www.swiftklub.org
Obrazek


Na górę
Post: ndz sie 18, 2013 7:50 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt paź 19, 2012 6:09 pm
Posty: 412
Lokalizacja: Gdańsk
ciekawy pomysł na obniżenie przedniego mostu + przejście na stal.

pewnie wyjdzie taniej niż kupowanie gotowej pochwy i kombinowanie łap.

Obrazek

Obrazek

_________________
Aktualnie: Frontera 2.4 2'' 31'' MT


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 58 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl