suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 8:06 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 7 8 Następna
Autor Wiadomość
Post: pn paź 28, 2013 9:09 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt sty 22, 2013 7:01 pm
Posty: 541
Lokalizacja: gdansk
Silnik: 1,6 8v
Model: Cabrio 1.6 JLX
Rok prod.: 1990
radzik071 pisze:
A co robisz z tylną łapą na belce, która nawet bez tego dodatkowego wygięcia przy obniżaniu mostu nie wytrzymuje katowania w terenie ?

jak miałem aluminium to nic nie przerabiałem tylko przegiąłem tylna łapę na dół na takim patencie kilku znajomych jeździ palują vitary i jak narazie nic się nie dzieje, pewnie ta twoja łapa była hiszpańska że pękła
teraz mam stalmost i tylna łapę przerabiałem-wzorowalem sie z stron uk i usa.
radzik071 pisze:
Bez obrazy ale dziwnie brzmi opinia o niezajebliwości takiego wynalazku, od osoby, która dopiero co mówiła, że jego seryjna vitara na szosówkach to rzeźnik w terenie

czasy serii minęły ale nie zmienia faktu że ku zdziwieniu innych walecznie dawała rade :D
moja vitara została rzeźnikiem nie dlatego ze robrze robiła w terenie tylko dlatego ze to golas pusty w ryj rzeźnicka prostota w jakości i wykonaniu auto komfortem porównywalnym do nysy bądź żuka takie miałem odczucie przesiadając się z laduny2
nadal uważam i będę uważał dopóki nie zobaczę na własne oczy ze obniżenie na płaskownikach z przegięta łapa to lipne rozwiązanie bo jak narazie u wszystkich się to sprawdza a nie jeżdżą tylko po łące:)
pewnie cie to boli ze ktoś próbuje otworzyć oczy innym użytkownikom ze można tanim kosztem przerobić auto a nie kupować drogie graty ładnie wyglądające, taka prawda w erze netu każdy może poszukać w internecie jak miłośnicy geo bądź vitary ulepszają swoje auta

_________________
vitara zwana rzeźnikiem
No mud, no fun


Na górę
Post: pn paź 28, 2013 11:38 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob kwie 21, 2007 1:35 pm
Posty: 4770
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: LPG16B
didiego pisze:
....pewnie ta twoja łapa była hiszpańska że pękła

Nie pisałem nic że pękła mi łapa tylna na belce. Nawet w japońskich wygina się ta pionowa śruba oraz blacha, która jest podstawą. Guma też nie wytrzymuje, szczególnie jak jest naprężona po obniżeniu mostu tylko przednimi łapami.

didiego pisze:
...teraz mam stalmost i tylna łapę przerabiałem-wzorowalem sie z stron uk i usa.

Ale po co? Przecież dopiero napisałeś, że obniżenie mostu 4 płaskownikami wystarcza i jest niezajebliwe :roll:

didiego pisze:
pewnie cie to boli ze ktoś próbuje otworzyć oczy innym użytkownikom ze można tanim kosztem przerobić auto a nie kupować drogie graty ładnie wyglądające....

Myślę, że nie trzeba nikomu tłumaczyć, że można tanim kosztem przerobić auto :wink:
Obrazek
(Tani sprawdzony sposób na niezajebliwy spojler: :mrgreen: )

Można przerabiać auto dla przeróbki a można je też przerabiać po to, żeby było trwalsze, mocniejsze, bardziej bezawaryjne.
PS.
Nie napisałeś jeszcze jak po obniżeniu mostu tylko na przednich łapach poradziłeś sobie z tym, że wał wysuwa się z reduktora.
Pewnie jeszcze na to nie zwróciłeś uwagi, bo zaszkodzi to dopiero po jakimś czasie (może po 3000km może po 10000km tak samo jak w przypadku tyłu po lifcie i bez dystansu na wał)

didiego pisze:
pewnie cie to boli...

Oj jak boli :lol: :mrgreen:

_________________
PS.
Przerabiasz lub podnosisz swoją Vitarę I lub Grand Vitarę I ?
Masz to w planie?
Zajrzyj na https://radzikone.pl - Zestawy i części do liftu, opony, wyciągarki i wiele innych !


Na górę
Post: wt paź 29, 2013 5:33 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt sty 22, 2013 7:01 pm
Posty: 541
Lokalizacja: gdansk
Silnik: 1,6 8v
Model: Cabrio 1.6 JLX
Rok prod.: 1990
radzik071 pisze:
Ale po co? Przecież dopiero napisałeś, że obniżenie mostu 4 płaskownikami wystarcza i jest niezajebliwe :roll:

stalmost ma inna tylną łapę i nie dało rady nagiąć
radzik071 pisze:
[/img]https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRnwYGZ8tJ3xgYu6hNg8Rj8rTNuB70FYFr0Z858VMRqQqGefNxT[/img]
(Tani sprawdzony sposób na niezajebliwy spojler: :mrgreen: )

Obrazek
znając życie pewnie teraz zaczniesz takie spoilery produkować

radzik071 pisze:
Nie napisałeś jeszcze jak po obniżeniu mostu tylko na przednich łapach poradziłeś sobie z tym, że wał wysuwa się z reduktora.
Pewnie jeszcze na to nie zwróciłeś uwagi, bo zaszkodzi to dopiero po jakimś czasie (może po 3000km może po 10000km )


jak narazie po 30tyskm w geo reduktor ma sie w bdb stanie-sprzegielka manuale
zabieraki- po ponad 20tys km w vitare reduktor tez nie wyje tak wiec nie obawiam się ze coś z reduktorem może się stać poza tym za 150 zl można zakupić używkę wiec w czym problem
za komplet łap można mieć 3 reduktory i tak jak przewidujesz wymieniać je co 10tys km
płaskowniki można kupić na 3zl:)
podejrzewam ze reduktor twój miał duży przebieg albo pochodził z hiszpani ze łożysko się sypnęło

_________________
vitara zwana rzeźnikiem
No mud, no fun


Na górę
Post: wt paź 29, 2013 6:50 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: czw paź 20, 2011 9:03 pm
Posty: 389
,


Ostatnio zmieniony czw cze 01, 2017 7:54 pm przez lipa olsztyn, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
Post: wt paź 29, 2013 11:38 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob kwie 21, 2007 1:35 pm
Posty: 4770
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: LPG16B
didiego pisze:
...po ponad 20tys km w vitare reduktor tez nie wyje...

mówisz o swojej vitarze?
To sporo jeździsz jak zrobiłeś 20tyś km w 2 miesiąca :shock:

_________________
PS.
Przerabiasz lub podnosisz swoją Vitarę I lub Grand Vitarę I ?
Masz to w planie?
Zajrzyj na https://radzikone.pl - Zestawy i części do liftu, opony, wyciągarki i wiele innych !


Na górę
Post: śr paź 30, 2013 8:04 am 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt sty 22, 2013 7:01 pm
Posty: 541
Lokalizacja: gdansk
Silnik: 1,6 8v
Model: Cabrio 1.6 JLX
Rok prod.: 1990
nie o swojej.
w mojej dopiero mam 6tys od czasu liftu

_________________
vitara zwana rzeźnikiem
No mud, no fun


Na górę
Post: pt lis 01, 2013 8:21 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz lip 14, 2013 9:10 pm
Posty: 229
Lokalizacja: Nidzica
bez kitu Ja próbowałem opuścić na tych płaskownikach i zrobiłem 4 płaskowniki (6cm żeby się mostu opuścił) to od strony pasażera było ok a od strony kierowcy przegub obcierał o sprężyne i coś jeszcze chyba o drążek ale już nie pamiętam. I co Wy na to powiecie?

_________________
Błoto wciąga :D
____________________________________
Suzuki Vitara 1.6 16v 92r.
Bodylift 6cm
Lift:
-tył felicja kombi, amory omega
-przód merc
-sierżant
-dystans na wał
-Snorkel
-kopia Simex-a 265/75r16
-Felgi et-35 8J
-Winda Dragon Winch 12000lbs


Na górę
Post: pt lis 01, 2013 9:12 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt sty 22, 2013 7:01 pm
Posty: 541
Lokalizacja: gdansk
Silnik: 1,6 8v
Model: Cabrio 1.6 JLX
Rok prod.: 1990
ja ma w taki sposob u siebie opuszczony przedni most i nic nie obciera
Załącznik:
Zdjęcie1116.jpg

Załącznik:
Zdjęcie1115.jpg

sławna bednarka Patryka która nie chce pęknąć:)
Załącznik:
fhjxfghxgch.jpg


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
vitara zwana rzeźnikiem
No mud, no fun


Na górę
Post: sob lis 02, 2013 11:08 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz lip 14, 2013 9:10 pm
Posty: 229
Lokalizacja: Nidzica
i masz 6 cm opuszczony?

_________________
Błoto wciąga :D
____________________________________
Suzuki Vitara 1.6 16v 92r.
Bodylift 6cm
Lift:
-tył felicja kombi, amory omega
-przód merc
-sierżant
-dystans na wał
-Snorkel
-kopia Simex-a 265/75r16
-Felgi et-35 8J
-Winda Dragon Winch 12000lbs


Na górę
Post: ndz lis 03, 2013 12:55 am 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob sie 28, 2010 3:59 pm
Posty: 2334
Lokalizacja: Szczawa; małopolskie
Silnik: 2.0 J20A VVT
Model: Grand Vitara II
Rok prod.: 2008
A mnie to jedno zastanawia. A mianowicie, czy Patryka i ciebie Didiego z powodu bednarkowego mostu obniżenia przypadkiem wieko nie śledzi? :roll: Bo jak dla mnie owa bednarka to lipnie strasznie wygląda :|

_________________
GV II 2.0 i automat.


Na górę
Post: ndz lis 03, 2013 5:00 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt sty 22, 2013 7:01 pm
Posty: 541
Lokalizacja: gdansk
Silnik: 1,6 8v
Model: Cabrio 1.6 JLX
Rok prod.: 1990
skoro płaskownik wygląda kiepsko dla niektórych jest alternatywa kątownik- kolejne tanie obniżenie mostu w aucie znajomego
Załącznik:
03112013628.jpg

Załącznik:
03112013629.jpg

Załącznik:
03112013631.jpg


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
vitara zwana rzeźnikiem
No mud, no fun


Na górę
Post: ndz lis 03, 2013 7:10 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz cze 23, 2013 5:28 pm
Posty: 358
Lokalizacja: Warszawa Ząbki
no i ja chciałem podziękować bo umnie dokłądnie powodem tarcia amoru o fele był faktycznie źle zamontowany sworzeń wahacza. vitara została podniesiona liftem forumowym - z tyłu poszło super szybko i łatwo, omega b + focus kombi, przód trochę cięższy - daliśmy przyszłościowo merca 300d (jeden zwój ucięty no i tatra się zrobiła i do tego lift na ponad 16cm więc uciąłem drugi zwój i 12cm teraz jest ponad serie) nie wiąże na razie pasami do kanału - pojeżdżę i zobaczę jak się uklepią. most obniżony płaskownikami i tu hmm - nie podoba mi się to rozwiązanie za bardzo - zobaczę jak to będzie się zachowywało - jak źle to zamówię zrobione łapy...

2 pytania :
jadąc powyżej 40-50km/h na 4wd słychać jak huczy trochę (chyba most) - ???? na 2wd tego nie ma. nie zwróciłem uwagi czy tak było na serii


no i jak ustawiacie ogranicznik max skrętu ? wymieniacie śrubę na dłuższą bo trze tył koła o ramę.

_________________
Masz problem ze swoim TDI - zapraszam http://www.vag-serwis.pl
była 1.6 16v -> http://suzuki.info.pl/forum/viewtopic.php?f=28&t=12150 obecnie 8v na ruskich częściach


Na górę
Post: ndz lis 03, 2013 9:02 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob lis 05, 2011 11:33 pm
Posty: 284
Lokalizacja: Kaszuby
Most na bednarce to jak podniesienie budy na profilu, dla jednych niedopuszczalne, inni nie widzą sensu przeplacania za PU. Też widziałem most na plaskownikach i nie była to rzecz która siadała.
Przy okazji patrzę na sprezyny przód, czy 1.6 i 2.0 maja inne springi, różnica w zwojach jest zasadnicza. Jak to sie ma do wykrzyzu (foto3) przecież dla koła w powietrzu sprężyną powinna sie rozciągnąć do niesamowitych odległości miedzy zwojami


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
VITARA 98 2.0. ESCAPE, ARB tył, IRONMAN 2", buda 2" , BFG 30", zderzaki stalowe - było
SAMURAI 92 1.3 DRAGON WINCH przenośna, MINISPOOL tył, LOCK-RIGH przód, OME, wieszaki 2", kopia SIMEX 30", zderzaki stalowe - jest


Na górę
Post: ndz lis 03, 2013 10:07 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob kwie 21, 2007 1:35 pm
Posty: 4770
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: LPG16B
volay pisze:
...
Przy okazji patrzę na sprezyny przód, czy 1.6 i 2.0 maja inne springi, różnica w zwojach jest zasadnicza. Jak to sie ma do wykrzyzu (foto3) przecież dla koła w powietrzu sprężyną powinna sie rozciągnąć do niesamowitych odległości miedzy zwojami


Na środkowym zdjęciu auto jest przypięte pasem do kanału. amor schowany całkowicie a między zwojami dalej luz.
(sprężyny 300D dłuższe wahacze i dystanse amorów 10cm)
PS.
Nie rozumiem pytania :roll: :mrgreen:

_________________
PS.
Przerabiasz lub podnosisz swoją Vitarę I lub Grand Vitarę I ?
Masz to w planie?
Zajrzyj na https://radzikone.pl - Zestawy i części do liftu, opony, wyciągarki i wiele innych !


Na górę
Post: ndz lis 03, 2013 10:22 pm 
Offline
4" - błotny dziadek

Rejestracja: pn wrz 15, 2008 2:49 pm
Posty: 1732
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: 3.4 v6
Model: 4r custom
Rok prod.: 1991
nie ma to jak rzeźbić w gównie :D jeszcze trochę i na forum zobaczymy lifty zrobione z papieru, trawy, i plastiku bo jest tanio a trawa rośnie wszędzie :)

_________________
V6 - lift 5" radzikone było
Jest T4R 5vzfe
http://www.facebook.pl/lukasziewa


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 7 8 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl