suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 11:31 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 259 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 114 15 16 17 18
Autor Wiadomość
Post: ndz cze 03, 2012 10:25 am 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt mar 25, 2008 4:00 pm
Posty: 1877
Lokalizacja: Nowogard
vaiker pisze:
nie widze na nich uskoku na drut sprezyny

Bo to są zdj od tyłu. Tak jak focusowskie gumy tez są od tyłu tak 'żebrowane'.


Na górę
Post: ndz cze 03, 2012 11:44 am 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: śr kwie 27, 2011 9:59 pm
Posty: 334
Lokalizacja: Kościerzyna
qbux pisze:
dero686 pisze:
vaiker pisze:
1 - niepotzrebnie ciales - sprezyna felicji siadzie w gnaizro idealnie, pasownie
2- zalezy czy masz na sprezynie uskok czy zeszlifowane do plaskeigo, mozesz to zrobic flexem ale jakis 1 cm mniej liftu bedzie ( ale sprezyna sie wyrowna, chodzi o gorne mocowanie to co sie sprezyna o gume opiera)
3- do ustawienia mozesz w gorne gniazdo wlozyc jakis kawalek podkladki z uskokiem gumowy z innego auta ( np ford focus takie ma) albo niech CI ktos wytoczy ( mozna zakupic gumowe dystanse na allegro do vitary, maja taki uskok, to poprawi ulozenie sprezyny)

4- mozna zamienic sprezyny stronami, czasami pomaga
5- mozesz miec felerna ta sprezyne, niestety tanie z allegro nieorginalne czasami potrafia byc tak skopane


Sprężyny wyjąłem ze złomowca razem z tymi gumami co były u góry z uskokiem i dałem jeszcze na górę +2,5cm gumy żeby dało większy lift . a na dole musiałem przyciąć ok 3-4cm zwoju bo sprężyna od felicji jest węższa i nie pasowałaby w szersze gniazdo vitary , a po przycieciu tylu cm siadła tak samo jak vitarowska , tylko z prawej git a lewej S... spróbuję włożyć sprężynę lewą na prawą stronę a prawo na lewo i wtedy zobaczę czy sprężyna felerna czy w gnieździe krzywo leży :wink: gniazda z tyłu są oba inaczej ustawione jedno ma uskok z tyłu a drugie z przodu mostu , to ma jakieś znaczenie że tak zrobili ?



kolego nie pasuja bo masz sprezyny od felicji pick-up ....


a musisz kupic sobie od kombi.


wiem.. bo mam felicje ;P


Sprężyny są od felicji kombi... pick-up ma zwężane na dole i u góry... te co mam nie są zwężane tylko że zwoje na końcu są prosto a w vitarze kielich na moście ma uskok (i są trochę węższe)dlatego przyciąłem zwój o 3cm i pasuje
Obrazek
ile cm ma seryjna sprężyna vitary 3d ?

_________________
była :
Vitara JLX 1.6 8v


Na górę
Post: czw cze 12, 2014 11:38 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 03, 2010 9:55 am
Posty: 843
Lokalizacja: Gdynia
Odkopuje temat.
Szukam coś na tył co ma podobną długość jak focus kombi a nawet jest trochę dłuższe a do tego jest twardsze i mniej usiądzie z czasem i najlepiej żeby miało mniejszą liczbę zwojów. Mam w zasadzie dwie propozycje testował je ktoś z was
1. volvo v40 kombi gr 10mm długość 407 średnica 96
2.bmw e39 sedan gr. 11,75 długość 404 średnica 107.
Finalnie chcę aby było około 5" liftu

_________________
FORUM SWIFT http://www.swiftklub.org
Obrazek


Na górę
Post: czw cze 19, 2014 10:21 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn lut 07, 2011 9:45 pm
Posty: 1351
Szczerze to bym zlecil wykonanie sprężyn jakiejś firmie na wzór vitarowych przód i tył, dłuższych o 20 cm by było z czego ciąć. Przód; grubość drutu +3mm a tył +2mm

_________________
Czarna Vita 1.6 8V. Merc-Samara. Bodylift 2".Zawias 4".Bak lift 3". LPG Blos. Stalowy most. Simex 30"
Czerwone E30 cabrio-oryginał.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 259 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 114 15 16 17 18

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl