suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest pn kwie 29, 2024 8:26 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 Następna
Autor Wiadomość
Post: czw lip 01, 2010 8:02 am 
Offline
0" - piaskownica
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw lip 01, 2010 7:22 am
Posty: 9
Lokalizacja: Warszawa
Cześć wszystkim.

Moja połowica, w przerwie pomiędzy malowaniem paznokci a kupowaniem kolejnej pary butów, wypatrzyła taką oto vitarę: http://auto-handel-moniewski.otomoto.pl/suzuki-vitara-jlx-C13638675.html.
Kolor odpowiedni, dach zdejmowany, ptaszek na kierownicy wymalowany, więc dziewczę chodzi z zamglonym wzrokiem i powtarza "me wants, me wants".

Kupować czy nie kupować, oto jest pytanie. Przyznam szczerze, że jestem dosyć zielony i poza przejrzeniem różnych forów vitarowych wiem niewiele i dlatego proszę szanownych forumowiczów o wsparcie w decyzji.

Założenia są następujące:
- auto ma jeździć raczej po mieście, może czasem po leśnych ścieżkach, może czasem dłuższe wycieczki.
- auto ma nam służyć przez 3 lata.
- liczę się z tym, że na początek trzeba będzie wydać 2-3k na ewentualne naprawy itd. trzeba będzie, prawda?

Z ogłoszenia widzę, że lakier się błyszczy, więc rdza może od razu nie wyskoczy. Silnik 8v więc chyba dosyć tani w naprawie (koszt eksploatacji pomijam). Rocznik '92 to zdaje się jeszcze seria produkowana w japonii, ponoć lepiej? Coś jeszcze widać na fotach? Jakieś hinty zakupowe?

z góry dzięki,
Marcin


Na górę
Post: czw lip 01, 2010 8:06 am 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn mar 29, 2010 10:28 am
Posty: 1542
Lokalizacja: Łódź
slss pisze:
CRocznik '92 to zdaje się jeszcze seria produkowana w japonii, ponoć lepiej?


Moja jest 92 i jest Santanką :mrgreen:

_________________
Zielony autobus 2,7TDi...


Na górę
Post: czw lip 01, 2010 8:11 am 
Offline
0" - piaskownica
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw lip 01, 2010 7:22 am
Posty: 9
Lokalizacja: Warszawa
Browning pisze:
Moja jest 92 i jest Santanką :mrgreen:


aha, czyli nie ma reguły i trzeba by patrzeć na VIN? W ogólne to ma znaczenie, gdzie wyprodukowane?
Sprzedawca rzecze, że auto sprowadzone z Niemiec jakiś czas temu. Twierdzi też, że nic tylko wsiąść i jechać. Ale tak zawsze mówią.

m.


Na górę
Post: czw lip 01, 2010 8:14 am 
Offline
Moderator

Rejestracja: wt lut 13, 2007 9:17 pm
Posty: 5117
Lokalizacja: Wojkowice Kościelne
Silnik: H27A
Model: GV XL7
Rok prod.: 2003
slss pisze:
Cześć wszystkim.

... przejrzeniem różnych forów vitarowych wiem niewiele i dlatego proszę szanownych forumowiczów o wsparcie w decyzji...

... Jakieś hinty zakupowe?...

z góry dzięki,
Marcin


No to tak:
1.Witamy się gdzie indziej! pierwszy :mrgreen:
2.Widocznie nie przejrzałeś dokładnie naszego forum
3. "hinty" zakupowe - to wszystko co wymieniłeś wcześniej i wydaje ci się ok :wink:

Dobra rada,jestes ze stolycy, poproś kogoś kto jeżdźi vitarą,wie co i jak żeby jechał z Tobą obejrzeć tą vitarę.

PS.Żona poleciała pewnie na kolor? :wink:

_________________
XL7 2,7 V6 form Juesej.


Na górę
Post: czw lip 01, 2010 8:16 am 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn mar 29, 2010 10:28 am
Posty: 1542
Lokalizacja: Łódź
Po VINie sprawdzisz... Zaczynają się VSE....
Podobno Santany miały słabszą blachę... Czy coś jeszcze?? Sam chętnie się dowiem :wink: :mrgreen:

_________________
Zielony autobus 2,7TDi...


Na górę
Post: czw lip 01, 2010 8:27 am 
Offline
0" - piaskownica
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw lip 01, 2010 7:22 am
Posty: 9
Lokalizacja: Warszawa
NuVo pisze:
2.Widocznie nie przejrzałeś dokładnie naszego forum


Powiem tak: przejrzałem dosyć gruntownie, bo parę miesięcy temu miałem fazę na vitarę. Ale teoria to jedno, a praktyka drugie ;)

NuVo pisze:
3. "hinty" zakupowe - to wszystko co wymieniłeś wcześniej i wydaje ci się ok :wink:
Dobra rada,jestes ze stolycy, poproś kogoś kto jeżdźi vitarą,wie co i jak żeby jechał z Tobą obejrzeć tą vitarę.


Z fotek w ogłoszeniu wiele nie wynika, więc w weekend chciałem pojechać i pomacać. Ktoś byłby gotów wesprzeć w oględzinach, proszę?
Ewentualnie: czy jest sens jechać do stacji diagnostycznej w okolicy?

NuVo pisze:
PS.Żona poleciała pewnie na kolor? :wink:

Jakżeby inaczej :D


Na górę
Post: pt lip 02, 2010 9:25 am 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn paź 08, 2007 8:26 pm
Posty: 1544
Lokalizacja: Kraków/Piła
na 100% japończyk i na 95% nie malowana chociaż brakuje jej paru szparunków na boku nadwozia, jest to wersja limitowana "phillipe coustou" czy jak to sie tam pisze, na zapasie powinien być numer, wygląda na to że w 100% oryginał, skórzane siedzenia, felgi 17 cali i nawet dywaniki oryginalne, jak ładna to brać, cena też przystępna a wersje limitowane są droższe od zwykłych,

_________________
t3 westfalia california syncro, 2x differentialsperre
t3 syncro doppelkabine, 2x differentialsperre

Obrazek


Na górę
Post: pt lip 02, 2010 11:27 am 
Offline
Moderator

Rejestracja: wt lut 13, 2007 9:17 pm
Posty: 5117
Lokalizacja: Wojkowice Kościelne
Silnik: H27A
Model: GV XL7
Rok prod.: 2003
Wersja limitowana czy nie może być tak samo zgnita,mieć agonalny motor lub mieć niesprawne napędy.
Wszystkie vitary na tym forum przy zakupie były ładne :wink:

_________________
XL7 2,7 V6 form Juesej.


Na górę
Post: pt lip 02, 2010 2:57 pm 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw lis 12, 2009 10:13 pm
Posty: 2174
Lokalizacja: Warszawa
Silnik: 2.0 HDI
Model: XL7
Rok prod.: 2006
Zgnita może być dokładnie tak samo, pewnie nawet jest ;), ale jak już ktoś dopłacał za serię limitowaną i fioletową skórkę w środku to jest nadzieja, że autko nie było orane w terenie a właściciel o nią dbał jednak.... No i koła specjalnie nie pozwalają na zbyt wiele w terenie.

_________________
Long 2.0 TD 1997r, polcalmini i MT > (...) > XL7 2.0 HDI
"Spijmy gorycz co uwiera, niech z trzeźwości nas rozbiera"


Na górę
Post: pt lip 02, 2010 4:22 pm 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn mar 29, 2010 10:28 am
Posty: 1542
Lokalizacja: Łódź
Niedzwiadz pisze:
Zgnita może być dokładnie tak samo, pewnie nawet jest ;), ale jak już ktoś dopłacał za serię limitowaną i fioletową skórkę w środku to jest nadzieja, że autko nie było orane w terenie a właściciel o nią dbał jednak.... No i koła specjalnie nie pozwalają na zbyt wiele w terenie.

Myślisz że ten auto-handel jest pierwszym właścicielem?? :mrgreen:

_________________
Zielony autobus 2,7TDi...


Na górę
Post: pt lip 02, 2010 4:27 pm 
Offline
Moderator

Rejestracja: wt lut 13, 2007 9:17 pm
Posty: 5117
Lokalizacja: Wojkowice Kościelne
Silnik: H27A
Model: GV XL7
Rok prod.: 2003
Niedzwiadz pisze:
Zgnita może być dokładnie tak samo, pewnie nawet jest ;), ale jak już ktoś dopłacał za serię limitowaną i fioletową skórkę w środku to jest nadzieja, że autko nie było orane w terenie a właściciel o nią dbał jednak.... No i koła specjalnie nie pozwalają na zbyt wiele w terenie.


Ruda nie wybiera :mrgreen:

_________________
XL7 2,7 V6 form Juesej.


Na górę
Post: pt lip 02, 2010 4:34 pm 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw lis 12, 2009 10:13 pm
Posty: 2174
Lokalizacja: Warszawa
Silnik: 2.0 HDI
Model: XL7
Rok prod.: 2006
Hahah, nie - ale jestem jakoś dziwnie przekonany, że handlarz jest pewien że auto było garażowane, nie palone, nie tłuczone w terenie, ma przebiegu poniżej 100tyś. i jeździła nim dziewica orleańska. Do kościoła tylko :D.

_________________
Long 2.0 TD 1997r, polcalmini i MT > (...) > XL7 2.0 HDI
"Spijmy gorycz co uwiera, niech z trzeźwości nas rozbiera"


Na górę
Post: pt lip 02, 2010 5:04 pm 
Offline
0" - piaskownica
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw lip 01, 2010 7:22 am
Posty: 9
Lokalizacja: Warszawa
Handlarz rzekł, że vitara sprowadzona z Niemiec "jakiś czas temu". Ktoś pojeździł w Polsce i sprzedaje. Pytanie czy autko się temu komuś znudziło, czy jest taką wtopą.

Jutro jadę oglądać i kilka pytań mam jeszcze:
  • jak to jest ze sprzęgiełkami w przednich piastach? wiem że mogą być ręczne, albo automatyczne. może ich wcale nie być? Wiem, że ręczne powinny się łatwo przełączać, czy idzie jakoś zdiagnozować automatyczne?
  • jak z korozją ramy? czy rdzy nie powinno być w ogole, czy raczej nie powinno być dziur na wylot?


Na górę
Post: pt lip 02, 2010 6:01 pm 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: pn lut 02, 2009 8:00 am
Posty: 652
Lokalizacja: Gliwice
Silnik: 2.5
Model: Grand Vitara
Rok prod.: 2003
Automaty sprawdzisz włączając przedni napęd, podjedź kilka metrów do przodu podnieś przód samochodu zakręć jednym kołem, drugie powinno w drugą stronę się zakręcić. Ew. mniej dokładny sposób, ale łatwiejszy, spróbój podjechać pod jakiś krawężnik 'od frontu', jeżeli przód będzie dołączony jak trzeba to nie powinno być większych oporów.
W vitarach chyba stałych zabieraków nie było, mogę się mylić.
Rama lepiej żeby nie miała żadnych dziur, bo potem sporo roboty z tym. Z wierzchu może być trochę pordzewiała, ale nie tak, że będą całe płaty rudy odchodzić.

_________________
Było v6, jest kolejne


Na górę
Post: sob lip 03, 2010 3:48 pm 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn mar 23, 2009 10:43 am
Posty: 1886
Lokalizacja: warszawa/nowa ruda
tak jak davejr napisal - to jest limitowana edycja philippe cousteaux. powstalo ich tylko 600 szt. [niektore zrodla podaje, ze 1000] kazda miala na oslonie zapasu nabity numer egzemplarza. od serii roznia sie przede wszystkim kolorami [byly dwa - montego bay magenta - ciemno-rozowy i polynesian green - zielony/turkusowy]. do tego dochodzi tapicerka - skora, felgi, poszerzenia, kangor, progi i oczywiscie [wspomniany przez ciebie] koliberek - umieszczony w paru miejscach auta - czasami z napisem philippe cousteaux.
przede wszystkim samochody w tej wersji byly kierowane do kobiet [jaki facet kupilby rozowy, albo turkusowy samochod? :oops: ], wiekszy nacisk kladziono w nich na wyglad [typowo bulwarowy], niz dzielnosc w terenie [tak szerokie opony nie nadaja sie do jazdy ani na naszych asfaltach z koleinami, ani w terenie - wiem, bo sam mialem szerokie - bulwarowe kapcie w swojej :oops: ].
ogolnie przy zakupie takiej wersji jest wieksze prawdopodobienstwo, ze tak wygladajace auto nie jezdzilo w terenie i prawdopodobnie jest w lepszym stanie technicznym niz zwykle vitary nieznanego pochodzenia.
oczywiscie jest to tylko teoria i najlepiej przekonac sie o tym dokladnie sprawdzajac wybrany egzemplarz ;)
ja zycze udanego wyboru i zadowolenia z nabytku ;)

_________________
we who are not as others
suzuki vitara 1,6 cabrio '92 - juz cieszy kogos innego :(


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl