suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 7:14 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna
Autor Wiadomość
Post: śr sty 04, 2012 10:17 am 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt lut 11, 2011 12:55 am
Posty: 215
Lokalizacja: Szepietowo/Hamburg
lipa olsztyn pisze:
lukas mówisz tak jak by nikt tam nigdy nie był . Te ich cukiereczki wcale nie są takie słodkie , oglądałem kilka .A niemiec nie jest głupi i za dobre auto chce dobre pieniądze .

ja tutaj mieszkam od kilku lat i często gęsto coś lawetuję
niemcy mają inne podejście do handlu i tak jak pisałem inna mentalność i tu gwiazdka często nie dotyczy landów byłego DDR tutaj cwaniaków i kombinatorów nie brakuje tak jak w Polsce ale nie ma reguły jakiś czas temu chciał mnie zakrecić poważny pan z niemieckiego autohausu
no i może jeszcze jedna zasada samemu tam auta nie kupisz chyba ,że trafisz okazję ,trzeba tu być mieszkać poznać etc... i nie chodzi mi o znajomość języka tylko kontakty i ogólne obycie
99 % starych vitar w Polsce pochodzi zza zachodniej granicy większość trafia tu z powodu tuv czyli znane bolączki biodegradacji
później mniej lub wiecej wytłuczone idą w następne ręce
nikt mnie nie przekona do polskich aut chociażby nawet z serwisu
kiedyś pytałem się niemca na jeździe próbnej czy jest tu jakaś dziurawa droga ,żeby sprawdzić zawieszenie zrobił oczy i skończyło się na przejechaniu przez kilka krawężników i kostce brukowej
co do kilometrów to nie trzeba tłumaczyć ,że silnik zuzywa się najbardziej przy rozruchu i jesli ma nakrecone nawet 300-400 tys po autostradach to jest tak jakby w polsce miał zrobione 100 czy 150 no chyba ,że ktos wali czesto trasy ale takich w Polsce niewielu
co powiesz na to kupujesz auto za 3 tyś euro a dostajesz rachunki z ostatnich trzech miesięcy na 5 tys euro z ASO bo takie też miałem kilka razy -oni myslą inaczej
ale każdy ma swoją głowę i swoje zdanie
co i gdzie kto kupi jego sprawa


Na górę
Post: śr sty 04, 2012 1:12 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: ndz cze 19, 2011 1:18 pm
Posty: 236
Lokalizacja: Bydgoszcz
no dobra może i niemcy mają inną mentalność pod tym względem ale pokaż mi jakiegoś niemca w komisie :?
Ja byłem kilka razy po samochód dla siebie w Niemczech i za każdym razem kupowałem od Turka albo Polaka !
Żeby nie kupić złomu trzeba miec łeb na karku i tyle. Może nie jestem specem w wyprawach po samochody, nie handuje nimi a kupowałem jedynie pod siebie ale naoglądałem się naprawdę dużo i to jakie patenty mają turasy na sprzedaż auta to czasem Polaka by zawstydzili. Pomijam dziesiątki tureckich dzieciaczków biegających po komisach z zestawem młodego lakiernika w ręki (czyli pędzelek, farby, papiery ścierne itd) :twisted: Raz nawet miał sytuację gdzie auto miało przebieg TOTAL mniejszy niż TRIP :lol: Jak zwróciłem turasowi na to uwagę to się tylko smiał pod nosem. Oni mają nas za debili i koniec gadki. Jak kupujesz auto od niemca to może i trafisz okazje jakąś tam ale nie ma co liczyć na cuda. 10 lat temu to było fajnie. Jak byłem 4 lata temu po swoją wymarzoną Audi A6 C5 to pojechałem tam z myślą, że kupię igłę za dobre pieniądze a w w efekcie kupiłem ją tylko, że miała cały bok malowany. No i co? Nic, bo wiem, ze i tak się opłacało. I nie narzekałem, zapłaciłem za nia kupę kasy jak na te lata (32 tys) pojeździłem 2 lata i sprzedałem za 35.000 z pocałowaniem ręki (dosłownie) Reasumując bo widzę, że już gubię wątek powoli :mrgreen: jeśli miałbym kupowac samocho to tylko za granicą z wiadomych przyczyn ale po pierwsze nie ma się co nastawiac na niską cenę, bo Turek za grosze nie sprzeda, bo za grosze nie kupi od niemca a zarobić przeca musi. A po drugie jak ktoś jedzie z myślą, że każde auto za granicą będzie w idealnym stanie i bierze w ciemno to jest po prostu głupi.

W polsce kupiłem tylko 3 samochody : T4 z silnikiem 2,4D do pracy, Sprintera z silnikiem 2,3D tez do pracy i Vitarę którą mam do zabawy i majsterkowania bo lubię. Gdyby nie to, że są to silniki nie do zajebania na pewno pojechałbym za granice szukać.

_________________
Sidekick + :)
SPRZEDAM 1,6 16V
czek dys ałt!


Na górę
Post: śr sty 04, 2012 2:05 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt lut 11, 2011 12:55 am
Posty: 215
Lokalizacja: Szepietowo/Hamburg
dlatego pisałem obycie tutaj to podstawa
ja np wiem który handlarz co moze mieć i w jakim stanie często dzwonią do mnie zanim wystawią ogłoszenie mniej więcej mogę przypusczać jak wygląda auto z tej czy tamtej okolicy bo już miałem byłem widziałem
do Bremen nie jeżdzę po auta chociażby było napisane nowe :wink:
tak samo jak w Hamburgu na bilhorner
czy Hanover Am listholze
jeśli handlarze to nie kolorowi a jak widzę polaka za biurkiem lub pisze mówimy po polsku albo rezygnuję albo sprawdzam kwity i stan 2 razy często oszukują na rocznikach etc.
ale tak jak pisałem nigdy z Polski :wink:


Na górę
Post: śr sty 04, 2012 2:49 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz lip 15, 2007 6:49 pm
Posty: 1167
jeden ch.j...

czekałem miesiąc na zdjęcia samochodów od polskiego handlarza.
niby 200km ale że ciśnienia nie było nie naciskałem bo samochody były jeszcze nie przywiezione.
jak zdjęcia pierwszego się pojawiły, to na allegro a nie mojej skrzynce, poprosiłem wcześniej o zdjęcia newralgicznych miejsc (bo to jakby znawca vitar i jakby nie obcy więc myślałem że tak można...) to dostałem jedno z warsztatu podczas jakiejś tam naprawy, w ogłoszeniu igła, w mailu i na zdjęciach już nieigła.
drugi samochód o którym była mowa już nie istniał.
a potem gdzieś tam przeczytałem że i tak nikt mi prawdy nie powie bo każdy musi żyć.
więc nie chciało mi się nawet robić tych 200km, bo wolę sobie w stołek pierdzieć niż się tłuc żeby się jeszcze bardziej wqrwić.
może to było dobre auto ale ja nie miałem nawet ochoty tego sprawdzać...

więc bez różnicy czy w PL, czy w D czy w I czy F...
kłamca to kłamca.
albo sprawdzone auta od znajomych albo szroty za grosze od kłamcy i potem remont dla siebie.
i nie chodzi tu o to że stare i za grosze, wystarczy nie kłamać że jest mega zajebiście...

sami sobie robią taką opinię...

_________________
Był Samurai, Vitara, Grand Vitara, Patrol, Jimny, Vitara, Grand Vitara. Jest Jimny i duże terenowe Mitsubishi
Delica4x4.pl . Suzukowcy.pl . Ready2go.pl


Na górę
Post: śr sty 04, 2012 2:55 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sty 04, 2008 7:27 pm
Posty: 3382
Lokalizacja: Koleczkowo
marudzicie :mrgreen:

jak ostatnio kupowałem wóz, to postanowiłem, że nie ruszam d..y dalej jak 50km, bo nie chce się wq..iąc po obejżeniu szrota i straceniu czasu.
No i kupiłem 30km od Rumi wydając 50% tego co chciałem wydać, dostając w gratisie trochę bajerów i rozrząd do roboty (o czym wiedziałem zarówno ja przy zakupie, jak i ASO, bo tam był serwisowany wóz) :mrgreen:

Inna sprawa, że szukam teraz motocykla i przez 3 miesiące nie znalazłem NIC po co by warto ruszyć d...e, a obszar poszukiwań zwiększyłem znacznie.

Z handlarzami to mi się nawet nie chce gadać, ani nawet ofert czytać :lol:

_________________
była Vitara, teraz 2 inne Suzy w domu :)
... i skośnookie 4x4 innej marki :wink:


Na górę
Post: śr sty 04, 2012 2:57 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz lip 15, 2007 6:49 pm
Posty: 1167
piotrk pisze:
...bo nie chce się wq..iąc po obejżeniu szrota i straceniu czasu....


no właśnie, kłamcy... :mrgreen:

_________________
Był Samurai, Vitara, Grand Vitara, Patrol, Jimny, Vitara, Grand Vitara. Jest Jimny i duże terenowe Mitsubishi
Delica4x4.pl . Suzukowcy.pl . Ready2go.pl


Na górę
Post: śr sty 04, 2012 2:58 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sty 04, 2008 7:27 pm
Posty: 3382
Lokalizacja: Koleczkowo
nie dość, że kłamcy, to jeszcze oszuści !
:mrgreen:

PS: Vitare 1/2 roku szukałem, od tamtej pory nie handluję z handlarzami :lol:

_________________
była Vitara, teraz 2 inne Suzy w domu :)
... i skośnookie 4x4 innej marki :wink:


Na górę
Post: śr sty 04, 2012 3:02 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt lut 11, 2011 12:55 am
Posty: 215
Lokalizacja: Szepietowo/Hamburg
życie się mówi życie :wink:


Na górę
Post: śr sty 04, 2012 3:05 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz lip 15, 2007 6:49 pm
Posty: 1167
z jednego kłamcy byłem zadowolony, kłamał oczywiście tak samo jak inni - ale miał na placu 5 prawie takich samych aut i pomylił papiery samochodów - wybrałem takie, które mi najbardziej odpowiadało, dopiero sprawdzając numery zorientowałem się że co innego w ofercie co innego w realu...miałem o dwa lata młodsze auto w niższej cenie i w lepszym stanie :mrgreen:


chyba że to znów jakiś chwyt kłamców i dałem się zrobić :lol:

_________________
Był Samurai, Vitara, Grand Vitara, Patrol, Jimny, Vitara, Grand Vitara. Jest Jimny i duże terenowe Mitsubishi
Delica4x4.pl . Suzukowcy.pl . Ready2go.pl


Na górę
Post: śr sty 04, 2012 3:09 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: ndz cze 19, 2011 1:18 pm
Posty: 236
Lokalizacja: Bydgoszcz
piortk jakiego moto szukasz?

Lukas ja szukam teraz mini koparko-ładowarki, widziałeś gdzieś coś podobnego? w sumie to pw Ci puszczę ;-)

_________________
Sidekick + :)
SPRZEDAM 1,6 16V
czek dys ałt!


Na górę
Post: śr sty 04, 2012 3:11 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt lut 11, 2011 12:55 am
Posty: 215
Lokalizacja: Szepietowo/Hamburg
bo to jest dobrze jak się kogos w h..j załaduje a jak odwrotnie to juz bee...
jak to mówią kto mieczem wojuje .... :wink:


Na górę
Post: śr sty 04, 2012 3:14 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt lut 11, 2011 12:55 am
Posty: 215
Lokalizacja: Szepietowo/Hamburg
Bolszakooof pisze:
piortk jakiego moto szukasz?

Lukas ja szukam teraz mini koparko-ładowarki, widziałeś gdzieś coś podobnego? w sumie to pw Ci puszczę ;-)

powiem ci szczerze ,ze o tym pojęcia nie mam
jak masz namiar coś koło Hamburga i powiesz co zobaczyć to da się zrobić


Na górę
Post: śr sty 04, 2012 3:17 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz lip 15, 2007 6:49 pm
Posty: 1167
podczas wypisywania faktury się okazało, kłamca się skrzywił ale zgodził bo kasa była na stoliku a ja bym więcej nie zapłacił bo nie miałem - to nie jest oszustwo.

_________________
Był Samurai, Vitara, Grand Vitara, Patrol, Jimny, Vitara, Grand Vitara. Jest Jimny i duże terenowe Mitsubishi
Delica4x4.pl . Suzukowcy.pl . Ready2go.pl


Na górę
Post: śr sty 04, 2012 3:31 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt lut 11, 2011 12:55 am
Posty: 215
Lokalizacja: Szepietowo/Hamburg
piotrk pisze:
marudzicie :mrgreen:

jak ostatnio kupowałem wóz, to postanowiłem, że nie ruszam d..y dalej jak 50km, bo nie chce się wq..iąc po obejżeniu szrota i straceniu czasu.
No i kupiłem 30km od Rumi wydając 50% tego co chciałem wydać, dostając w gratisie trochę bajerów i rozrząd do roboty (o czym wiedziałem zarówno ja przy zakupie, jak i ASO, bo tam był serwisowany wóz) :mrgreen:

Inna sprawa, że szukam teraz motocykla i przez 3 miesiące nie znalazłem NIC po co by warto ruszyć d...e, a obszar poszukiwań zwiększyłem znacznie.

Z handlarzami to mi się nawet nie chce gadać, ani nawet ofert czytać :lol:

jak szukasz coś w stylu VFR Rc36 II to mam swoją do sprzedania stoi tylko w garażu nie mam czasu jeździć
przez 5 lat zrobiłem może 3-5 tyś km
bardziej piesciłem niż jeździłem


Na górę
Post: śr sty 04, 2012 3:40 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sty 04, 2008 7:27 pm
Posty: 3382
Lokalizacja: Koleczkowo
lukas, Bolszakooof generalnie, szukam czegoś na MTkach czym mógłbym dojeżdzać do pracy na azymut :twisted: - aktualnie Suza ( :mrgreen: ) DRZ jest na tapecie, ale i zarówno inne suzy DR, jak i yamaxa XTR, BMW GS i hondy wchodzą w grę :) - połykacze czarnego odpadają, ale dzięki ;)

EDIT: wiem, że w super stanie w salonach sprzedają, nowe, ale te odpadają z wiadomych względów ;-)

_________________
była Vitara, teraz 2 inne Suzy w domu :)
... i skośnookie 4x4 innej marki :wink:


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl