suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 9:50 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
Post: czw lut 25, 2010 8:55 pm 
Offline
Moderator

Rejestracja: sob paź 06, 2007 10:45 pm
Posty: 616
Lokalizacja: Konin
piotr880 pisze:
miałem oberwane mocowanie budy do ramy z prawej strony

To bardzo częste przypadki i to przewaznie one sa przyczyną stukania z przodu.
Co do mocowań amorka.
Musicie tak dobać twardość springów by zawis pracował a nie szarpał za amora w doł.To że ktoś ma podciete takie same springi o tyle samo nie oznacz że u was bedzie to tak samo pracować.Bierze się na to cieżar auta, rodzaj amortyzatorów,ich stan itd...
I z autopsji orginalne sprężyny MB maja inne charkterystyke niz zamnienniki.Nie siadaja i są twardsze.Jak wiecie jest też wiele odmian zaleznych od pojemności.najcięższe to 2,0E a najgrubsze i najtwardsze to 3,0 TD-wieksze i mocniejsze od 3,0D(chyba o 1,5mm na średnicy drutu -na średnicy nie wiem ile musze zmierzyć)
Ale do rzeczy.
Tak jak mówiłem załóżnie bachę(możecie ja nawet przyspawać do mocowania amortyzatoa od góry).wszystko skręćcie śrubami.A i jesli macie zawias PolCalmini to wszsytko skręcię razem tj. tak by łeb śruby był oparty na mocowaniu amora (ten ktory jest przykręcony bezposrednio do amortyzatora sruba) , przechodził przez dystans (5cm) a nakretka była na górze blachy.Nie przykrecajcie dystansu do kielica z jednej strony a z drugiej do mocowania amora.
Rozpórka fajna sprawa tyle że jak macie lift budy trzeba kombinować bo kielich schowany w budzie poaztym ropórka od 2,0 16V nie podejdzie ze względu na konstrukcje silnika.Jak juz to robić pod siebie od podstaw.

_________________
Vitara 1,6 8V -> Y60 4,2E ->Y61 2,8TD->L200-> Grand Vitara I & Grand Vitara II


Na górę
Post: ndz lut 28, 2010 9:12 am 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: pn gru 14, 2009 9:36 pm
Posty: 249
oku może jakeś fotki albo rysunki tej blahy


Na górę
Post: pn mar 01, 2010 3:07 pm 
Offline
Moderator

Rejestracja: sob paź 06, 2007 10:45 pm
Posty: 616
Lokalizacja: Konin
Zdjęcia nie prędko.Rysunków też brak bo to robine na goracą było szlifierką kątową :wink:
Dacie radę :!:

_________________
Vitara 1,6 8V -> Y60 4,2E ->Y61 2,8TD->L200-> Grand Vitara I & Grand Vitara II


Na górę
Post: sob kwie 03, 2010 12:45 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: pn gru 14, 2009 9:36 pm
Posty: 249
.A i jesli macie zawias PolCalmini to wszsytko skręcię razem tj. tak by łeb śruby był oparty na mocowaniu amora (ten ktory jest przykręcony bezposrednio do amortyzatora sruba) , przechodził przez dystans (5cm) a nakretka była na górze blachy.Nie przykrecajcie dystansu do kielica z jednej strony a z drugiej do mocowania amora.
Rozpórka fajna sprawa tyle że jak macie lift budy trzeba kombinować bo kielich schowany w budzie poaztym ropórka od 2,0 16V nie podejdzie ze względu na konstrukcje silnika.Jak juz to robić pod siebie od podstaw.[/qu

Ja mam calmini zawieche czyli musze dać nie 6szt śrub krótkich tylko 3 śruby bardzo długie do mocowania kielicha?? żeby połonczyć razem dystans z kielichem 3 śrubami.??


Na górę
Post: sob kwie 10, 2010 9:18 pm 
A mi sie wydaje że buda ci siadła. Mocowanie budy do ramy pod nogami z przodu przegnio i całość siadła.Widziałem już coś takiego.


Na górę
   
Post: pn cze 14, 2010 8:36 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: pn gru 14, 2009 9:36 pm
Posty: 249
Rozpórka fajna sprawa tyle że jak macie lift budy trzeba kombinować bo kielich schowany w budzie poaztym ropórka od 2,0 16V nie podejdzie ze względu na konstrukcje silnika.Jak juz to robić pod siebie od podstaw.[/quote]

ja nie mam liftu budy i mam okazje kupić takom rozpurke spasuje ona na śruby pewnie bedzie za szeroka można skrucić ??


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl