suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest ndz kwie 28, 2024 12:45 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Post: śr gru 31, 2008 5:26 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw lis 15, 2007 12:24 am
Posty: 519
Lokalizacja: Szamotuły
No kurde ta pie... tablica juz mnie wku... najchetniej wywalil bym ja calkiem bo mi nie pasuje do kompozycji :mrgreen:
Pomysl jest sciagniety z forum peepa,ale niestety wlasciciel tego rozwiazania nie odpowiedzial mi na maila jak taki patenet sie sprawuje i ile wytrzymuje...

Vitka jest moim jednynym autem i sluzy mi na codzien poza zabawami w terenie,wiec staram sie wszystko robic tak zebylo bylo jak najlepiej i nie bylo sprzeczne z przepisami co by sie niebiescy za bardzo nie dopier...

11.01 mamy rajdzik z okazji WOŚP to zobaczymy jak ten patent to wytrzyma...jak sie zweryfikuje to bede dalej kombinowal,a jak przezyje to bedzie ok :D zobaczymy jak teren zweryfikuje takie rozwiazanie...

Co do mocowania na same te plastikowe dynksy....myslalem nad tym,ale kumpel odwiodl mnie od tego mowiac: " podleci Ci gowniarz na parkingu pod tesco, chwyci i siper... z tablica"...

Co do trzpieni to zakupilem juz odpowieniej dlugosci sruby (chyba 16 w dwoch dlugosciach) i bede wymienial...

A poza tym mam jedno pewnie glupie pytanie...to moj pierwszy kontakt z wyciagarka wiec...czy jest jakis sposob aby podczas winchowania lina ukladala sie tak jak powinna ?? Ja mialem odwinieta tak ze zostal jeden zwoj i jak zaczalem sie ciagnac to na poczatku lina ukladala sie ok a pozniej zaczela sie klabic w jednym miejscu...co zrobilem zle ??

_________________
Sj 413 -> Vitara JLX 1.6 8v -> Discovery 2.5 TDI lift 2'


Na górę
Post: śr gru 31, 2008 6:03 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt mar 04, 2008 8:18 pm
Posty: 512
Lokalizacja: Nisko kole Stalowej Woli
Z tą liną to tak jest i nie ma na to patentu, trzeba się nauczyć z tym żyć :) i uważać bo można uszkodzić wyciągarke

_________________
Elmonter 1.6 8V ARB


Na górę
Post: ndz sty 04, 2009 4:47 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: ndz sty 04, 2009 4:27 pm
Posty: 77
Witam wszystkich suzukowców. Zachęcony przez jednego z klientów zdecydowałem się zarejestrowac na forum suzukowców, wszak sam posiadam dwa samuraie i vitarkę. Ponieważ widzę tu jakiś problem techniczny z windą, które sprzedaję może powiem kilka słów.
1. Smarowanie i jeszcze raz smarowanie - jak winda nie była smarowana przy zakupie u nas proszę to wykonać samemu - opis na 6 stronie instrukcji, jak ktoś zgubił można pobrać u nas na stronie.
2. Linę należy zakonserwować specjalnym środkiem. To oficjalna rada - nieoficjalnie ja np. polewam linę starym niepotrzebnym już olejem ( tylko nie na trawniku) - lina wchłonie w siebie około 1,5-2 litrów oleju tylko nie polewać taką ilością na jeden raz. Po dwóch dniach z liny przestaje kapać a po kilku nie brudzi już nawet bardzo rękawic - olej jednak pozostaje wewnątrz, robi się o wiele ciszej i lina nie twardnieje.
3. Na zdjęciach powyżej dźwignia napędu jest w pozycji włączonej - proszę pamiętać aby po zakończeniu wciągania rozłączyć napęd - to tak w kwestii bezpieczeństwa.
4. Piszczenie wincha - najważniejsza jest dokładność podstawy pod wyciągarką oraz dokładność rozmieszczenia otworów. Proszę sprawdzić czy bęben wyciągarki idealnie i identycznie osadzony jest i w jednej i drugiej podstawie. Jeśli jest to piszczenie mechaniczne może sugerować skrzywienie wyciągarki i obcieranie bębnem o śruby podstawy od strony przekładni. Prosze obadać i dać znać przez telefon maila albo gg bo nie chcę tutaj zaśmiecać forum.
5. Linę powinien układać pilot - wystarczy raz na jakiś czas szarpnąć linę w bok aby wskoczyła na swój tor - niestety tak akurat mają wszystkie winche bez układacza mechanicznego.

Aha od razu chciałbym wyjaśnić - nie zamierzam tutaj reklamować jakoś swojej firmy itp itd. Jednak jeśli ktoś miałby jakieś pytania w sprawach technicznych o prosze pisać na priv.


Na górę
Post: ndz sty 04, 2009 8:57 pm 
Offline
Moderator

Rejestracja: wt lut 13, 2007 9:17 pm
Posty: 5117
Lokalizacja: Wojkowice Kościelne
Silnik: H27A
Model: GV XL7
Rok prod.: 2003
Dzień Dobry jest w innym wątku!!Na tamtym forum już byś gościa opierniczał a sam co robisz?!
Zibi,tyś ten znany Zibi z tamtego forum,tak?
Czym to Ty tam dilujesz?(jaka marka)Podaj stronę www
Proponuję moderatorom przykleić gdzieś Zibiego post i go ładnie zatytułować.Przyda się laikom.

_________________
XL7 2,7 V6 form Juesej.


Na górę
Post: pn sty 05, 2009 12:10 am 
Offline
Site Admin

Rejestracja: wt wrz 19, 2006 1:42 pm
Posty: 3113
Lokalizacja: warszawa
ale my róznimy sie od forum rajdy 4x4 i nie przenosmy złych nawyków

a Zibiego witam bo dobra rada kazdemu sie przyda a chciałby zeby pytanie nie szły na priwa tylko na forum dyskutowac wtedy wszyscy maja dostep



posta przeniose do nowego działu do wyciagarek sporo i wiedzy o nich mało a krzywde zrobic sobie i wyciagarce łatwo :wink:

_________________
Vitara 2,0 16v, LJ 80


Na górę
Post: pn sty 05, 2009 9:39 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: ndz sty 04, 2009 4:27 pm
Posty: 77
Witam witam, wiem, że przywitania są w innym miejscu ale generalnie na forach mało się wypowiadam więc wybaczcie. Czym to ja ten Zibi - ano chyba tak. Nie jestem jednak też przyzwyczajony do reklamowania się linkami więc wybaczcie ale nie będę tej zasady łamał. W każdym razie służę wszelką pomocą techniczną także w przypadku sprzętów innych firm.


Na górę
Post: pn sty 05, 2009 11:11 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 8:01 pm
Posty: 76
Lokalizacja: Wrocław
Cybm pisze:
..

Co do mocowania na same te plastikowe dynksy....myslalem nad tym,ale kumpel odwiodl mnie od tego mowiac: " podleci Ci gowniarz na parkingu pod tesco, chwyci i siper... z tablica"...

Co do trzpieni to zakupilem juz odpowieniej dlugosci sruby (chyba 16 w dwoch dlugosciach) i bede wymienial...



Mój kolega ma tablice montowaną na zawiasach. Jak w coś uderzy, czy w lagrze to tablica elegancko się chowa pod spód auta... a przy prędkości 110 km/h pęd wiatru sam ja podwija. Tak więc foto radary mu nie straszne :mrgreen:


Na górę
Post: wt sty 06, 2009 7:27 am 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt wrz 26, 2006 12:37 pm
Posty: 386
Lokalizacja: Bielsko
Cześć Zibi, fajnie że wpadłeś na to forum :lol:
A ta Twoja vitka jeszcze żyje ?? A słyszałem że chłopaki z bendixa też vitarkę zanabyli, w automacie. Prawda to??
Pozdrówki

_________________
była :( Vitka na standartowych 235/75


Na górę
Post: wt sty 06, 2009 10:20 am 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob wrz 22, 2007 4:33 pm
Posty: 2214
Lokalizacja: Gdańsk
Cześć cześciem, ale mimo, że Zibi jest znany i powszechnie szanowany w sprawie wyciągarek, to wypadałoby się przywitać tam, gdzie należy :roll:

Zibi, masz jakąś stronę z tymi Twoimi winchami?

_________________
Klasyczna legenda - Range Rover Classic 2 drzwi 3.5 V8 gaźniki 8)
Jeszcze bardziej legendarna legenda - LR Discovery 300Tdi, w Camel Trophy :mrgreen: - Już nie ma
Legenda na kołach - LR Discovery Series II Td5 XS - Już nie ma
Już nie ma Vitary...


Na górę
Post: wt sty 06, 2009 10:29 am 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz lip 15, 2007 6:49 pm
Posty: 1167
ma, ale sie nie reklamuje na forach jak wyżej napisał, czytaj ze zrozumieniem Kosciej :mrgreen:

www.wyciagarki.pl

_________________
Był Samurai, Vitara, Grand Vitara, Patrol, Jimny, Vitara, Grand Vitara. Jest Jimny i duże terenowe Mitsubishi
Delica4x4.pl . Suzukowcy.pl . Ready2go.pl


Na górę
Post: wt sty 06, 2009 11:42 am 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob wrz 22, 2007 4:33 pm
Posty: 2214
Lokalizacja: Gdańsk
Nooo dooobra - masz rację :mrgreen: 8)

_________________
Klasyczna legenda - Range Rover Classic 2 drzwi 3.5 V8 gaźniki 8)
Jeszcze bardziej legendarna legenda - LR Discovery 300Tdi, w Camel Trophy :mrgreen: - Już nie ma
Legenda na kołach - LR Discovery Series II Td5 XS - Już nie ma
Już nie ma Vitary...


Na górę
Post: wt sty 06, 2009 12:40 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt wrz 26, 2006 12:37 pm
Posty: 386
Lokalizacja: Bielsko
kosciej pisze:
Cześć cześciem.....

Nieno tera to już pojechałeś, lepsze od chaseł c&j typu balonik-sralonik
:lol: :lol: :lol:
:wink:

_________________
była :( Vitka na standartowych 235/75


Na górę
Post: wt sty 06, 2009 5:58 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: ndz sty 04, 2009 4:27 pm
Posty: 77
Spoko, przyzwyczaiłem się że mnie na formach opierniczają. No ja właśnie dzisiaj swoją vitkę sprzedałem, niestety za dużo tego pod domem stało i vitka oddana w dobre ręce. Fajna byłą ale dużo do roboty a ja niestety nie ma zbytnio czasu na prace. Dobra, nie kasztanię juz tematu.


Na górę
Post: wt sty 06, 2009 8:14 pm 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn paź 30, 2006 1:09 pm
Posty: 3237
Lokalizacja: Gdynia
Zibi pisze:
Spoko, przyzwyczaiłem się że mnie na formach opierniczają. ....

Nie, nikt nie miał takiego zamiaru. Chętnie poczytamy co robić, a czego nie robić z Twoimi wyciągarkami. Ja ma nadzieję że wypróbuje swoją w przyszłym tygodniu. Się normalnie doczekać nie mogę jak kiedyś przed przyjściem św. Mikołaja :wink: :lol: :lol: .

_________________
Były użytkowik Vitary OR, były moderator, obecnie turystyczny autobus http://www.terracan.pl/viewtopic.php?f= ... 7&start=60


Na górę
Post: wt sty 06, 2009 8:52 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw lis 15, 2007 12:24 am
Posty: 519
Lokalizacja: Szamotuły
Zibi ja piszac ze winch piszczy nie mialem nic zlego na mysli. Wyciagarka pracuje ok i jestem z niej zadowolony. Pislalem ze wydaje dziwne dzwieki i ze jest dosyc glosna...ale mi ta glosna praca w niczym nie przeszkadza...tym bardziej ze na innym drugim forum czytalem ze winche po prostu chodza tak glosno...to moj pierwszy winch wiec dopiero sie oswajam :D Poki co przeprowadzilem kilka testow i wyciaga naprawde ladnie...Czekam do niedzieli bo mamy w WLKP rajdzik z okazji WOŚP i bedzie okazja wyprobowac wincha w zdobywaniu pieczatek.

_________________
Sj 413 -> Vitara JLX 1.6 8v -> Discovery 2.5 TDI lift 2'


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl