suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest czw maja 16, 2024 7:16 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: śr cze 25, 2008 2:37 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: wt cze 17, 2008 10:12 pm
Posty: 14
Witam wszystkich
w mojej vitarce została przełożona skrzynia z automatu na manualna i jest problem bo mechanik który dokonał tego zabiegu nie podłączył mi wstecznego światła wydawało mi sie ze tam będzie luźna jakaś kostka... owszem są jakieś ale nie pasują pomyślałem ze mogą one być różne wiec włączyłem zapłon i próbowałem którąś zmostkować powinno sie zapalić to światło ale niestety nic sie nie zaświeciło... oprócz tych 2 kostek w jednej są 3 kabelki a w drugiej 2 jest jeszcze jedna czarna w niej jej 8 kabelków jest ona również luźna 2 kabelki w niej sa zmostkowane (rozrusznik)... moje pytanie czy możliwe ze któreś kabelki z tej kostki będą od wstecznego?

dziękuję z góry za pomoc
pozdrawiam

_________________
Vitara long 93r 1.6 16v


Na górę
Post: śr cze 25, 2008 7:24 pm 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr wrz 20, 2006 2:23 pm
Posty: 1074
Lokalizacja: Oława/Dolnośląskie
Witam, w nowej manualnej skrzyni powinienes mieć 4szt czujników.
1-red
2-4x4
3-wsteczny
4-wsteczny.
Wszyskie one podłączone sa do jednej kostki.
Czujniki z tego co pamietam działaja na zasadzie zworki.
Wpierwwypnij sobie wszystkie piny z wtyczki która Ci nie pasuje do inst przy bloku.
Przy pomocy miernika zbadaj które kable zamykaja obwód w czasie załanczania red i wtecznego.
POtem znajdz we wtyczce inst auta te piny, które po zmostkowaniu uruchomią Ci wsteke.
Jak juz bedziesz wiedział co i jak powpinaj wszystko i gotowe.
ps, ins z awtomata nie jest PLUG&Playz inst z manuala :wink:


Na górę
Post: śr cze 25, 2008 10:32 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: wt cze 17, 2008 10:12 pm
Posty: 14
ze skrzyni wychodzą 3 kostki z czego 2 są na pewno od kontrolek na tablicy wychodzą z reduktora a 3 jest od wstecznego...

do skrzyni dostałem kabelek który pasuje do jednej z czarnych kostek a zakończony jest 4 innymi z czego 2 podchodzą pod reduktor i poprawnie wyświetlane jest na desce 4WD oraz 4WD-L wiec na chłopski rozum ktraś z tych 2 wolnych powinna być od wstecznego ale niestety nie jest... ale wpadłem dziś na pomysł żeby podciągnąć nowy kabel od skrzyni do przekaźnika tylko pytanie który to będzie przekaźnik?

jeszcze jedno mam pytanie teraz po zmianie tej skrzyni zapala sie przy zapłonie POWER oraz 0/D OFF a 0/D OFF miga mi podczas jazdy fachowiec od automatów powiedział kiedyś ze to jest info o awarii sprzęgła... jak to usunąć ?

_________________
Vitara long 93r 1.6 16v


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl