suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest wt cze 04, 2024 2:53 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
Post: wt wrz 30, 2008 9:03 am 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob lut 23, 2008 12:34 pm
Posty: 439
Lokalizacja: Warszawa
Rok prod.: 1997
mailo pisze:
Jak to robi w terenie, testowałeś może (albo zakładałeś komuś??) ?? warto zrobić body i kupić coś szerszego ??

Ja mam ATki Kumho KL-78 215R15. Bez problemu wchodzą bez jakichkolwiek modyfikacji. Za to po lifcie (30mm) przednie zaczęły lekko obcierać o ramę.
Vitara na takich oponach jedzie jak burza po piachu. Nie do zatrzymania. Natomiast w błotnych koleinach... :? łatwo się zatrzymuje. Głównie z powodu małego prześwitu.

_________________
była Vitara JLX 1.6 16V '97r. AT29"


Ostatnio zmieniony wt wrz 30, 2008 10:53 am przez Pavel, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
Post: wt wrz 30, 2008 9:32 am 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: pt lut 16, 2007 11:25 am
Posty: 194
Lokalizacja: Sosnowiec
Z moich doświadczeń to vitara w miare bezboleśnie toleruje opony do 30' , póżniej zaczyna się niekończący wyścig zbrojeń. To zn. rozmiary 215/80 R16 (mój faworyt) 235/75 R15 lub 30'/9,5' R15 . Dla nie wtajemniczonych ok 750 mm średnicy.
Pod te rozmiary w bieżniku AT lub MT BFG wystarczy wzmocnienie alu-dyfra stalą tzn opaska tylnego mocowania mostu i pierścień i opancerzenie narożnika mocującego most z prawej strony.
Przy oponie agresywnei rozmiaru jak wyżej typu simex i nieco szerszych MT zalecany most stalowy z GV lub zmota z mostu SJ(stalowa) .
Powyżej 30" to już zaczyna się problem z brakiem mocy i trwałością przedniego napędu.Tak wazmocniony przód może wytrzymać 31' opony MT bfg lub insa turbo (traker), Simex to już będzie mocno awaryjny.Ale powyżej 30' zacznie brakować mocy i przełożenia w teren i na szosę są za szybkie.Zakup calmini nie rozwiąże problemu (redukuje tylko teren).
Powyżej 31' to już nieustanna walka i remonty choć własności terenowe bardzo ciekawe. Wejście na pułap powyżej 31' to już inny przedział cenowy :| .
Koszty przeróbek i częstych awarii spore.To może wam się nie spodobać. :(
Trzeba bardzo rozważnie podejść do tego co chcemy osiągnąć,
Z moich doświadczń wynika też ,że jesli wóz ma jeździć na codzień lub dużo po asfalcie to nie zalecam przechodzenia powyżej 30 '.

_________________
SUZUKI VITARA 1.6 l 16 V (Szara Eminencja)
SUZUKI VITARA 2.0 l 16 V (Błękitny Grom)


Na górę
Post: wt wrz 30, 2008 9:40 am 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz lip 15, 2007 6:49 pm
Posty: 1167
no to kościej zaczynamy... :mrgreen:

kosciej pisze:
(Simex fajny) ?

na pewno fajny

kosciej pisze:
Czy 30" pourywa mi wszystko i nie dam rady jechać w trasę np 1000 km? (moja przelotowa jest niska: 80-90 km/h), czy w takim wypdaku mozna simexa, czy lepiej jakiegos bardziej cywilizowanego MTka?

bardziej cywilizowanego MTeka

Masmo pisze:
W mojej ocenie 31" to już nie jest opona na której jedzie się fajnie w trasie (w mieście pół biedy). 5-kę użyjesz rzadko, wyprzedanie jest utrudnione, w terenie praktycznie zostaje Ci tylko jeden bieg. Do 31" warto by było zmienić przełożenia ale taka zabawa jest dość droga.

w mojej ocenie 31 to w porządku zestaw jeśli docelowo chcesz ciąć albo motac większy lift.
prędkość przelotowa bezstresowa na 31 to wg mnie 100-110 i robisz to na 5 bez problemu.
ja wyprzedzam tiry na 5 i jakoś nie jestm osikany czy obs.any ze strachu ;)
przełożeń brakuje w terenie a nie na asflacie.
a po czarnym robię sporo km jak na samochód nieosobowy.

Masmo pisze:
a) oryginalny simex: Cena powala, miękka mieszanka znikająca w oczach, hałasuje, tylko duże rozmiary

zależy co to znaczą dla kogo duże rozmiary.
opona jest miękka i lepiej robi niż nalewki, znika na czarnym bo to nie jest opona na czarne, ale nie w oczach.

Masmo pisze:
c) nalewki z bieżnikiem typu Simex: Twarda mieszanka, w miarę trwała, mocno hałasuje, pełna rozmiarówka

ciężka opona, trwała ale i tak nie nadająca się na asfalt.
dla delikatnej vitarki, duża simexonalewka to niszczyciel wg mnie przy niezbyt delikatnym operowaniem pedalierą ;)

Masmo pisze:
3. Są też opony typu Bogger, ale dość mało popularne w PL (w USA bardzo :roll: ). Są konkurencją dla simexa o tym która jest lepsza jest co drugi temat na rajdach :wink: :wink: .

w stanach popularne są Iphone'y i toyoty prius, nie znaczy że trzeba się na nich wzorować ;)
boggery robią, ale drastycznie działają na układ napędowy i gorzej robią na trawersach.
mam znajomego, który używa i simexa i boggera i on poleca simexa jako oponę bardziej uniwersalną na różny teren.

Masmo pisze:
4. Klasyczny MT.

tej wersji Kościej, trzymałbym się na Twoim miejscu.

kup sobie zwykłego MTeka i ciesz się uniwersalnością auta, bo takie chyba chciałeś miec kupując Vitarę.
polecisz bez stresu daleko po asfalcie, a jak się skończy tez dasz sobie radę.
jak MTek będzie dla Ciebie zbyt delikatny to wtedy myśl co robić dalej.
ale przede wszystkim...jeździj :mrgreen:

_________________
Był Samurai, Vitara, Grand Vitara, Patrol, Jimny, Vitara, Grand Vitara. Jest Jimny i duże terenowe Mitsubishi
Delica4x4.pl . Suzukowcy.pl . Ready2go.pl


Na górę
Post: wt wrz 30, 2008 10:51 am 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob wrz 22, 2007 4:33 pm
Posty: 2214
Lokalizacja: Gdańsk
Dzięki za super odpowiedzi :mrgreen:

Macie rację - klasyczny MT w rozmiarze 30" byłby dla mnie OK... Co mnie podkusiło do kupna tych ATków :?

No nic - trzeba odkładać kaskę - a w między czasie - JEŹDZIĆ :mrgreen:

Pozdrawiam!
PS. Co sądzicie o Matador MP75? Teraz mam ATki matadora i jestem zadowolony :)

_________________
Klasyczna legenda - Range Rover Classic 2 drzwi 3.5 V8 gaźniki 8)
Jeszcze bardziej legendarna legenda - LR Discovery 300Tdi, w Camel Trophy :mrgreen: - Już nie ma
Legenda na kołach - LR Discovery Series II Td5 XS - Już nie ma
Już nie ma Vitary...


Na górę
Post: wt wrz 30, 2008 2:50 pm 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw sty 25, 2007 3:29 pm
Posty: 3314
Lokalizacja: Janów Lubelski
Zgadzam się z tym co napisał @czaykowski
@kościej, tak myślę ,że chyba te Matadory MP75 będą moimi następnymi opnkami do Vitarki; cena bardzo dobra, bieżnik podobny do bfgoodrichMT :)

_________________
Grand Vitara II 2,0 16v 2007r.
Lift EFS
Opony 235/75/16


Na górę
Post: wt wrz 30, 2008 3:05 pm 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob wrz 22, 2007 4:33 pm
Posty: 2214
Lokalizacja: Gdańsk
http://www.netcar.pl/opony/letnie/teren ... 5,szi.html

Te też fajne :mrgreen:

_________________
Klasyczna legenda - Range Rover Classic 2 drzwi 3.5 V8 gaźniki 8)
Jeszcze bardziej legendarna legenda - LR Discovery 300Tdi, w Camel Trophy :mrgreen: - Już nie ma
Legenda na kołach - LR Discovery Series II Td5 XS - Już nie ma
Już nie ma Vitary...


Na górę
Post: czw paź 16, 2008 10:11 pm 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob wrz 22, 2007 4:33 pm
Posty: 2214
Lokalizacja: Gdańsk
Tu fajna cena :!: :!: :!:

http://www.sklep.globgum.com.pl/index.p ... ud-terrain

Co sądzicie o takich nalewkach?

_________________
Klasyczna legenda - Range Rover Classic 2 drzwi 3.5 V8 gaźniki 8)
Jeszcze bardziej legendarna legenda - LR Discovery 300Tdi, w Camel Trophy :mrgreen: - Już nie ma
Legenda na kołach - LR Discovery Series II Td5 XS - Już nie ma
Już nie ma Vitary...


Na górę
Post: pt paź 17, 2008 6:57 am 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt mar 04, 2008 8:18 pm
Posty: 512
Lokalizacja: Nisko kole Stalowej Woli
Bieżnik przypomina ten z BFG, ale ja osobiście wolałbym dołożyć i kupić na przykład to co mam teraz, Kumho 834 jest bardzo cicha na asfalcie 8)

_________________
Elmonter 1.6 8V ARB


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl