suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 11:26 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Post: czw wrz 03, 2020 6:47 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: ndz mar 26, 2017 7:41 pm
Posty: 39
Silnik: 1.6 8V
Model: Cabrio 1.6 JLX
Rok prod.: 1994
Ostatnio szukałem opon AT do auta i znalazłem na Alleg..o opony Roadcruza RA 1100. Wyglądają naprawdę fajnie i są tańsze o około 1000 zł od BF goodrich do których się upodabniają. Czy ktoś z was miał z tym kontakt? Warto to kupić? To chyba chińczyk, ale co dziś nie pochodziz Chin... a może inny pomysł na felgę 17 cali i średnicę ok 75 cm? Narazie oglądam 245/65-17 czyli jakieś 29.5 cala ale może ktoś coś zaproponuje?


Na górę
Post: pt wrz 04, 2020 10:02 am 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn wrz 11, 2017 10:21 pm
Posty: 222
Lokalizacja: Radom
Model: GVI
Rok prod.: 2005
Kolega ma i zadowolony chyba ma 245/70R16 75cm średnicy


Na górę
Post: pt wrz 04, 2020 10:54 am 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: ndz mar 26, 2017 7:41 pm
Posty: 39
Silnik: 1.6 8V
Model: Cabrio 1.6 JLX
Rok prod.: 1994
A czy kolega długo użytkuje te opony? Oprócz kilku recenzji anglojęzycznych nie ma w necie opinii użytkowników. Te recenzje są pozytywne ale nie wiadomo czy nie sponsorowane przez producenta.


Na górę
Post: sob wrz 05, 2020 1:06 am 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn wrz 11, 2017 10:21 pm
Posty: 222
Lokalizacja: Radom
Model: GVI
Rok prod.: 2005
Sparta pisze:
A czy kolega długo użytkuje te opony? Oprócz kilku recenzji anglojęzycznych nie ma w necie opinii użytkowników. Te recenzje są pozytywne ale nie wiadomo czy nie sponsorowane przez producenta.

Powiedz co Cię ineteresuje to przekażę...


Na górę
Post: pn wrz 07, 2020 8:07 am 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: ndz mar 26, 2017 7:41 pm
Posty: 39
Silnik: 1.6 8V
Model: Cabrio 1.6 JLX
Rok prod.: 1994
Interesuje mnie jaki przebieg zrobił na tych oponach i czy nie wyszły w tym czasie jakieś bolączki, niedoróbki itp. Czy opona nie jest bardzo śliska np w czasie deszczu, czy nie było problemów z wyważeniem, czy nie zużywa się nadmiernie itp. Z góry dzięki za pomoc.


Na górę
Post: pn sty 25, 2021 7:07 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn wrz 11, 2017 10:21 pm
Posty: 222
Lokalizacja: Radom
Model: GVI
Rok prod.: 2005
Sparta pisze:
Interesuje mnie jaki przebieg zrobił na tych oponach i czy nie wyszły w tym czasie jakieś bolączki, niedoróbki itp. Czy opona nie jest bardzo śliska np w czasie deszczu, czy nie było problemów z wyważeniem, czy nie zużywa się nadmiernie itp. Z góry dzięki za pomoc.

Wszystko ok jak na oponę tego typu, brać i cieszyć się ATekiem :mrgreen: :D


Na górę
Post: śr lut 24, 2021 2:35 pm 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn lut 22, 2021 5:31 pm
Posty: 11
Lokalizacja: Sztokholm
Silnik: G16A
Model: 3D JLX
Rok prod.: 1989
Planuję zakupić opony A/T jakże znanej i lubianej marki Mirage :D

https://www.inopony.pl/opony,0,156320/m ... 100-s.html

Zdecydowałem się na rozmiar 215/75/15 na seryjną felgę. Z lektury wielu wątków wynika, że to największe opony, które nie sprawią problemu na seryjnym zawieszeniu. Jeśli kiedyś wjedzie lift to max 2", ale póki co nie planuję. Auto do weekendowych wypadów na rypkigrzypki, lekki teren i dojzdy po czarnym do pracy, kiedy rowerem się nie chce.

Moja Vitara to projekt stricte budżetowy więc i opony budżetowe. Pytanie mam tylko czy mi się żona na tym nie zabije jak deszcz spadnie?

Jakie macie doświadczenia z nołnejmami z Chin? Myślę, że chińczycy mogli już dobić do poziomu opon marek europejskich sprzed 30 lat... czyli w sumie do takich opon do jakich ten samochód 30 lat temu został stworzony.

Pozdrawiam


Na górę
Post: śr lut 24, 2021 6:07 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt paź 10, 2017 12:38 pm
Posty: 872
Lokalizacja: Piotrków Kujawski
Silnik: 1.6 8v
Model: Cabrio JX
Rok prod.: 1999
Wyglądają mi na opony do busa a nie terenówki. Obstawiam że własności terenowe będą dużo gorsze od najtańszych A/T`ków w nalewce. W ogóle to mi jakoś na A/T nie wygląda. Ratuje cena bo za te pieniądze to laczki do Tico chodzą :mrgreen:

_________________
http://suzuki.info.pl/forum/viewtopic.php?f=28&t=18498


Na górę
Post: śr lut 24, 2021 6:30 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob kwie 21, 2007 1:35 pm
Posty: 4769
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: LPG16B
Ja w VW T4 mam opony 215/75R15 Yokohama G015
Jest to prawdziwy terenowy ATek i rewelacyjnie trzyma się na mokrym asfalcie. W zimie tez bardzo dobrze sobie radzi.
Udało mi się je wyrwać jakieś pół roku temu po 280zł/szt

_________________
PS.
Przerabiasz lub podnosisz swoją Vitarę I lub Grand Vitarę I ?
Masz to w planie?
Zajrzyj na https://radzikone.pl - Zestawy i części do liftu, opony, wyciągarki i wiele innych !


Na górę
Post: czw lut 25, 2021 9:47 am 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn lut 22, 2021 5:31 pm
Posty: 11
Lokalizacja: Sztokholm
Silnik: G16A
Model: 3D JLX
Rok prod.: 1989
Dzięki za odpowiedzi.

Czy ktoś w takim razie widzi gdzieś w sieci jakaś rozsądną alternatywę, która jednak coś w terenie poradzi?


Na górę
Post: pt lut 26, 2021 8:19 am 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt paź 10, 2017 12:38 pm
Posty: 872
Lokalizacja: Piotrków Kujawski
Silnik: 1.6 8v
Model: Cabrio JX
Rok prod.: 1999
Teren... sprecyzuj.
Bo na dojazd 200m gruntową drogą gdzieś na działkę albo przejazd lasem to i zwykła szosowa w 4-napędzie sobie poradzi.
Ale jeżeli to ma służyć do weekendowej zabawy (moim zdaniem) jedyny sensowny wybór to opony M/T
Bo to po prostu działa. Inaczej się kopiesz, ciągasz, jakieś niepotrzebne wydatki w wyciągarki i stalowe zderzaki pod to etc...
A/T`ek sobie radzi dopóki nie pojawia się błoto, tłuste zalepiające błoto. Wtedy kończy się przyjemność z jazdy a zaczyna mordęga upalania i szarpania aby wyjechać..
Wystarczy dobry M/T`ek

_________________
http://suzuki.info.pl/forum/viewtopic.php?f=28&t=18498


Na górę
Post: pt lut 26, 2021 9:00 am 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn lut 22, 2021 5:31 pm
Posty: 11
Lokalizacja: Sztokholm
Silnik: G16A
Model: 3D JLX
Rok prod.: 1989
Teren... W moim przypadku, a mieszkam w Szwecji, więcej jest skał i piasków niż gliny i błota. Weekendowe upalanie to bardziej górki, podjazdy, łaki i lasy niż błoto po klamki... Chociaż doświadczenia nie mam jeszcze żadnego w sumie, dopiero zaczynam przygodę :)

No ale to co mnie przed MT hamuje to aluminiowy most, jeszcze stalowego nie zabudżetowałem. Auto planuję potrzymać dwa lata, jest rdzawe, choć rama i podłoga jeszcze żyją ;) Będzie kasa to będzie remont blacharski, będzie stalowy most z koszem od samuraja, będzie lift cztery cale i będą MTki... ale dalej będzie 1,6 8v...

Po namyśle, stwierdzam, że bardizej agresywny niż w Mirage (z poprzedniego wpisu) bieżnik się jednak przyda. Jeszcze te dwie pozycje przyciągają uwagę:

Omawiany już tu AT od Roadcruza wygląda dość agresywnie, powinien dać radę.

https://allegro.pl/oferta/4x-roadcruza- ... 0015456849

I jeszcze jakiś Gripmax, któy też wygląda dość bojowo i klasycznie.

https://allegro.pl/oferta/gripmax-at-a- ... 4291fbf951

Pozdrawiam.


Na górę
Post: pt lut 26, 2021 1:59 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt paź 10, 2017 12:38 pm
Posty: 872
Lokalizacja: Piotrków Kujawski
Silnik: 1.6 8v
Model: Cabrio JX
Rok prod.: 1999
Ja mam M/T`ki i alu most i nic się z nim złego nie dzieje (pod warunkiem że trzymamy się seryjnego rozmiaru kół) a nie "2x większych" na dodatek simexów :) Wtedy jak to Radzik w jednym z wywiadów: pierwszy wyjazd, pierwsza górka :mrgreen:

Te z pierwszego linku jakieś takie agresywniejsze/mocniejsze bokami się wydają, zwłaszcza gdzieś na skałach kamieniach może lepiej robić bo ma czym się zaczepić.

_________________
http://suzuki.info.pl/forum/viewtopic.php?f=28&t=18498


Na górę
Post: wt mar 02, 2021 2:49 pm 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn lut 22, 2021 5:31 pm
Posty: 11
Lokalizacja: Sztokholm
Silnik: G16A
Model: 3D JLX
Rok prod.: 1989
Ostatnie pytanie, obiecuję!

Roadcruza czy Toyo Open Country? Cena taka sama, Toyo lepsza marka, Roadcruza ma chyba najagresywniejszy ale też najciekwszy bieżnik w oponach A/T jaki znalazłem...

https://opony.strefakierowcy.pl/opona/r ... m=referral

https://opony.strefakierowcy.pl/opona/t ... 88304.html


Na górę
Post: ndz mar 07, 2021 8:46 am 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: sob mar 10, 2018 12:43 pm
Posty: 274
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: H20A
Model: Vitara Long
Rok prod.: 1998
Piasek80 pisze:
Ja mam M/T`ki i alu most i nic się z nim złego nie dzieje (pod warunkiem że trzymamy się seryjnego rozmiaru kół) a nie "2x większych" na dodatek simexów :) Wtedy jak to Radzik w jednym z wywiadów: pierwszy wyjazd, pierwsza górka :mrgreen:

Te z pierwszego linku jakieś takie agresywniejsze/mocniejsze bokami się wydają, zwłaszcza gdzieś na skałach kamieniach może lepiej robić bo ma czym się zaczepić.



Nie zgadzam się z tym. Też tak długo myślałem póki mostu nie rozwalilem. Rozwalilem na piachu na ATkach i tylko minimalnie większych oponach. Także nie znasz dnia ani godziny. I nie jechałem jak patrolowiec.

_________________
———————————————————–—
Vitara Long H20A automat 1998


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl