suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 9:37 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: wywala wode
Post: sob lut 25, 2012 8:50 pm 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: wt wrz 20, 2011 4:18 pm
Posty: 530
Lokalizacja: Dębe Wielkie / mazowieckie
po dzisiejszych jazdach zauważyłem, że wywala mi wodę zawsze przy stromych podjazdach, w momencie, jak silnik/termostat jest ponad chłodnica i zbiornikiem wyrównawczym(na pace), czy koledzy mający chłodnice z tyłu mają jakieś dodatkowe odpowietrzenie przodu? czy gdzieś indziej tkwi babol. Po takiej akcji, z tyłu wywala wodę, a w przewodzie przy termostacie jest para. Po wypuszczeniu jej i zaciągnięciu wody zazwyczaj jest ok.

_________________
Vitara Pickup 1.6 16V 95r
Moja witka :)


Na górę
 Tytuł: Re: wywala wode
Post: śr lut 29, 2012 6:51 pm 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: pt lut 19, 2010 1:58 pm
Posty: 544
Lokalizacja: Gdańsk
cd...
uszczelka jest ok. wody nie ubywa. termostat tez ok.
pekl tylko jeden wezyk i poszlo na cieply silnik stad panika :D

ale wciaz cos nie teges i wskaznik temp.szaleje
objawy jakie zauwazylem:
gorny waz robi sie twardy
chlodnica zimna

jakies pomysly?

_________________
Rower


Na górę
 Tytuł: Re: wywala wode
Post: śr lut 29, 2012 6:53 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz gru 19, 2010 5:31 pm
Posty: 356
sprawdź termostat i jak wąż twardnieje to na 70% uszczelka

_________________
vitara 1,6 8v 1991r LPG snorkel kibelrura oponki 30'' body 50mm lift merc-felicja odciągi


Na górę
 Tytuł: Re: wywala wode
Post: pt mar 02, 2012 1:17 pm 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: pt lut 19, 2010 1:58 pm
Posty: 544
Lokalizacja: Gdańsk
faktycznie okazalo sie ze termostat padniety

a jednak, walnela chlodnica :evil:

_________________
Rower


Na górę
 Tytuł: Re: wywala wode
Post: pn mar 19, 2012 7:13 pm 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: pt lut 19, 2010 1:58 pm
Posty: 544
Lokalizacja: Gdańsk
cd...
nie wiem juz co wymienic bo wszystko juz wymienione.
dzis temp. wody poszla na czerwone, znowu wywalilo wode okolo 1l wyrownawczym,
gorny waz wessalo, ale caly czas jest miekki.
termostat dalem nowy gatesa.
co jeszcze moze byc przyczyna? np zle ustawienie gazu ma tu jakies znaczenie?

_________________
Rower


Na górę
 Tytuł: Re: wywala wode
Post: pn mar 19, 2012 7:28 pm 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob sie 28, 2010 3:59 pm
Posty: 2334
Lokalizacja: Szczawa; małopolskie
Silnik: 2.0 J20A VVT
Model: Grand Vitara II
Rok prod.: 2008
A wisko ci się załącza? Bo jak padnięte to temperatura też rośnie do czerwonego i dalej.

_________________
GV II 2.0 i automat.


Na górę
 Tytuł: Re: wywala wode
Post: pn mar 26, 2012 9:10 am 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn paź 24, 2011 11:03 am
Posty: 17
Lokalizacja: Poznań
Witam, chciałem podpiąć się pod temat...

Kilka dni temu kupiłem Vitarę Long 1.6 16v lpg z 93 r. Auto jest świeżo po wymianie silnika (w starm pękł blok) na nowy- używany, w którym wymieniono uszczelkę pod głowicą oraz splanowano głowicę, wymieniono rozrząd oraz wszystkie płyny ustrojowe. W/w naprawy zostały wykonane przez mojego sąsiada na zlecenie sprzedawcy stąd pewność że rzeczywiście zostały wykonane.

Przechodząc do sedna:
w weekend wybrałem się na wycieczkę ok 70 km, po dotarciu na miejsce i otwarciu maski okazało się że w zbiorniczku wyrównawczym płynu chłodniczego jest max 1 cm (moje załozenie było takie, że układ się odpowietrzył), a w chłodnicy po sam korek. Płyn został uzupełniony po czy wykonałem krótką jazdę polnymi drogami. Następnego dnia otwieram maske a tam powtórka z rozrywki - uzupełniam płyn i znów robię krótką jazdę. Kolejna kontrola i znów brakuje płynu w zbiorniku wyrównawczym... Uzupełniam płyn ustawiam auto na wylewce betonowej co by widzieć czy gdzies nie kapie i czekam 15-20 min. - silnik włączony na biegu jałowym - płynu nie ubywa, węże suche, chłodnica sucha, zbiorniczek nie cieknie... krótka jazda, kontrola płynu na rozgrzanym silniku - wszystko ok. Po odczekaniu ok 2 godzin podnoszę maskę - w zbiorniku wyrównawczym brakuje 2 cm płynu... W chłodnicy płynu po korek (czysty bez oleju), olej czysty, korek bez "śmietanki"...

Czy ubywanie płynu może być efektem odpowietrzania układu - w sumie dolałem już 3 pełne zbiorniki wyrównawcze. Gdzieś przeczytałem, że czasami w autach z lpg reduktor gazu utrudnia odpowietrzenie układu.

Uderzyłbym do sąsiada dokonującego wymiany ale wyjechał na 3 tygodnie i jestem ugotowany.

Mam nadziej, że to co napisałem jest czytelne. Z góry dziekuję za okazaną pomoc.

pozdrawiam

_________________
Vitara Long 1.6 16V + LPG, OME tył plus 100kg przód plus 75kg, winda, 235/75/15 BFG MT


Na górę
 Tytuł: Re: wywala wode
Post: pn mar 26, 2012 9:48 am 
Offline
Moderator

Rejestracja: wt lut 13, 2007 9:17 pm
Posty: 5117
Lokalizacja: Wojkowice Kościelne
Silnik: H27A
Model: GV XL7
Rok prod.: 2003
Sprawdziłeś czy wykładzina pod nogami jest sucha?Może puszcza nagrzewnica?
Płynu do silnika wchodzi jak się nie mylę ok.5L (przy LPG pewnie z 1L więcej)
Może być tak że przy wyższej temperaturze puszcza uszczelka pod głowicą, płyn przedostaje się do cylindrów i go spala. :roll:

_________________
XL7 2,7 V6 form Juesej.


Na górę
 Tytuł: Re: wywala wode
Post: pn mar 26, 2012 10:44 am 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: pt lut 19, 2010 1:58 pm
Posty: 544
Lokalizacja: Gdańsk
jak NuVo pisze, moze byc niedociagnita sruba glowicy, nie bedzie wyciekow a plyn bedzie spierniczal.
zrob jeszcze test uszczelkowy tanszy niz zrzucanie glowicy.

_________________
Rower


Na górę
 Tytuł: Re: wywala wode
Post: pn mar 26, 2012 10:45 am 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn paź 24, 2011 11:03 am
Posty: 17
Lokalizacja: Poznań
co to jest test uszczelkowy?

_________________
Vitara Long 1.6 16V + LPG, OME tył plus 100kg przód plus 75kg, winda, 235/75/15 BFG MT


Na górę
 Tytuł: Re: wywala wode
Post: pn mar 26, 2012 3:46 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sty 04, 2008 7:27 pm
Posty: 3382
Lokalizacja: Koleczkowo
polopony Ty to masz z tą głowicą ...

... jak ja zakładałem uszczelkę, drugi raz bo 1szą wydmuchało, to skręciłem ją momentem o 10% większym niż manual przewiduje, do tego w większej ilości kroków, co więcej wyszlifowałem ją sam, bo szlifiernia jakaś taka nie dokładna była .... - nawet gdzieś o tym pisałem. Jest jeszcze taka opcja, że masz za długie szpilki, bo się rozciągnęły (tego nei sprawdzałem - legenda?) - albo lekko przyciąć, minimalnie, albo nowe kupić ?

Możesz też oczywiście mieć pękniętą głowicę na przykład ... ciężki temat.

_________________
była Vitara, teraz 2 inne Suzy w domu :)
... i skośnookie 4x4 innej marki :wink:


Na górę
 Tytuł: Re: wywala wode
Post: pn mar 26, 2012 7:52 pm 
Offline
4" - błotny dziadek

Rejestracja: pn wrz 15, 2008 2:49 pm
Posty: 1732
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: 3.4 v6
Model: 4r custom
Rok prod.: 1991
grisza: jak ci ubywa plynu to napewnoe nie zadne odpowietrzanie sie ukladu.
Na poczatek sprawdz czy masz dobrze uszczelniony termostat, bo jak nie to bedzie ci tam uciekac plyn ale nie bedzie tego widac bo bedzie wyparowowac.
Sprawdz sama chlodnie w longach lubi pekac na samej gorze na zagieciu, tez nie bedzie widac.
Jak juz wszystko posprawdzasz i okaze sie ze to nie to, to albo masz uszczelke pod glowica do wymiany ( obowiazkowa sprawdzic czy sama glowica nie jest peknieta ) a jak bedzie wszystko dobrze to blok do wymiany :)
Przerabialem temat uciekajacego plynu doglebnie :) teraz mam spokoj, bo mam prawie nowy silniki, wszystkie uszczelki nowe, nowa chlodnice i dobrze uszczelniony termostat.
Tak jak pisze Nuvo jak juz zrzucisz glowice to bedziesz wiedzial co i jak, jak cylindry beda sie swiecic jak psu jajca to uszczelka puszcza.



polopony: warto kupic nowe szpilki przy wymianie koszt bardzo maly ( cos kolo 7 zl sztuka ) a masz pewnosc ze sa takie jak maja byc ( kiedys o tych szpilkach gdzies na forum pisalem ) jak mi pękła głowica, to kupiłem cały silnik od baleno za 300 zl we wrocławiu i wymieniłem całą górę i problem u mnie ustał.
Jak temperatura ci rosnie a plynu nie ubywa to wisko bym wymienil, lub na stałe złączył :)

_________________
V6 - lift 5" radzikone było
Jest T4R 5vzfe
http://www.facebook.pl/lukasziewa


Na górę
 Tytuł: Re: wywala wode
Post: wt mar 27, 2012 8:03 am 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn paź 24, 2011 11:03 am
Posty: 17
Lokalizacja: Poznań
No to mnie Panowie troszkę zmartwiliście - a miało być tak kolorowo...

Tak jak pisałem wyżej silnik był wymieniany a głowica szlifowana więc zakładam, że zarówno blok jak i głowica nie powinny być pęknięte no ale nigdy nic nie wiadomo.

Auto zostało a działce więc dopiero w weekend sprawdzę termostat, chłodnicę i przyjrzę się nagrzewnicy. o wynikach oględzin na pewno poinformuję.

Tymczasem dziękuję za wszelkie sugestie i podpowiedzi.

pozdrawiam

Grisza

_________________
Vitara Long 1.6 16V + LPG, OME tył plus 100kg przód plus 75kg, winda, 235/75/15 BFG MT


Na górę
 Tytuł: Re: wywala wode
Post: wt mar 27, 2012 2:58 pm 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: pt lut 19, 2010 1:58 pm
Posty: 544
Lokalizacja: Gdańsk
piotrk pisze:
polopony Ty to masz z tą głowicą ...


no co Ty nie jest tak zle tylko...
- zylion razy chcialem juz zaparkowac na szadolkach :mrgreen:
- wymienilem 3 termostaty
- chlodnice
- wszystkie weze wody
- wczoraj pompe wody
chwilowo jest ok - bo nie ma kiedy jezdzic :wink:
wiec grisza78 - mialo byc kolorowo i jest :wink:


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
Rower


Na górę
 Tytuł: Re: wywala wode
Post: śr kwie 25, 2012 8:09 am 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn paź 24, 2011 11:03 am
Posty: 17
Lokalizacja: Poznań
Witam po długiej przerwie - niestety brak wolnego czasu nie pozwolił mi cieszyć się moim nowym nabytkiem.

Ze wzgledu na to że sygnalizowany problem nie zniknał wczoraj udałem się do mechanika, który stwierdził że wszystko jest OK??!!

W zwiazku z czym moje pytnie do WAS: czy w zbiorniku wyrównawczym płynu chłodniczego w Vitarze zawsze jest płyn? W innych autach jakie posiadałem układ chłodzenia był "zamknięty" i w zbiorniku wyrównawczym zawsze był płyn chłodniczy, natomiast zgodnie z tym co powiedział mi mechanik w vitarze układ jest "otwarty" (do zbiorniczka dochodzą 2 węże z których jeden biegnie do chłodnicy a drugi pozwala na wyrzucenie na zewnątrz nadmiaru płynu - nie jest nigdzie podpięty) a co za tym idzie w zbiorniczu wyrównawczym raz jest płyn a raz go nie ma... że najważniejsze jest to ile płynu jest w chłodnicy...

U mnie sytuacja wygląda tak że płynu w chłodnicy jest full natomiast w zbiorniczku ok 1-2 cm. Po dolaniu płynu w zbiorniczku do maxa i przejechaniu kilkunastu kilometrów znów mam go na poziomie 1-2 cm. Mechanik stwierdził że w żadnym wypatku nie mam dolewać płynu do zbiorniczka skoro w chłodnicy utrzymuje się full? Czy ma racje?

_________________
Vitara Long 1.6 16V + LPG, OME tył plus 100kg przód plus 75kg, winda, 235/75/15 BFG MT


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl