Strona główna
 
Forum
 
   

www.suzuki-czesci.pl
 

Newsletter
(wpisz adres e-mail)

F.P.H.U. "Pracownia Metalu"
Częœci i akcesoria z USA do pojazdów 4x4
Naklejki na zloty, rajdy, wyprawy, emblematy klubowe
 
CB Radio


Jest to jeden z bardzo przydatnych w terenie dodatków. O jego zaletach nie będziemy nic pisać, bo skoro już tu ktoś zajrzał, to raczej szuka informacji, gdzie zamontować urządzenie, jak podłączyć i gdzie dać antenę.

Jeśli chodzi o miejsce zamontowania, to w zależności od rocznika i pomysłowości - możliwości jest wiele.

W nowszych modelach w miejsce popielniczki idealnie pasują najmniejsze radia Alana. W starszych modelach, konsola ma inny kształt, stąd też konieczność innych koncepcji.
My, w swoim krótkim blaszaku, pierwotnie chcieliśmy zamocować radio do podsufitki - tuż przed lampkami. Niestety, okazało się, że podsufitka raczej zbyt słaba będzie na utrzymanie radia, a nie mieliśmy czasu / chęci na kombinowanie co i jak zrobić. Dlatego też radio powędrowało na górną część konsoli środkowej.Antena powędrowała natomiast na specjalny uchwyt przy tylnym relilngu.
Jak widać, antena jest przechylona w lewą stronę. Jest to świadome, ponieważ zamontowana pionowo, cewka wystawała nieco poza obrys samochodu i bałem się, że gałęzie itp. mogły by ją uszkodzić.
Co do działania radia, odpowiedniego doboru miejsca mocowania anteny i samego sposobu przeprowadzenia przewodu antenowego wypowiem się, gdy zestroję radio i je trochę potestuję ;)

     
 

Copyright © 2006- Suzuki.info.pl, designed by 76SG